HeaderSearchForm

PRZEWODNIK PO KONKURSACH

Członkowie ZPFP z sukcesami startują w międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. Aby ułatwić Wam pierwsze kroki w tych prestiżowych zmaganiach przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najbardziej znanych i renomowanych konkursach.
Życzymy powodzenia! 

Wildlife Photographer of the Year

280px logo Wildlife Photographer of the Year   Organizowany od 1965 roku prestiżowy konkurs Wildlife Photographer of the Year to prawdziwe Oscary fotografii przyrodniczej. Jak piszą organizatorzy: WPY wykorzystuje fotografię by kwestionować nasze postrzeganie świata natury, pomagać w promocji zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody. Celebruje bioróżnorodność, ewolucję i początki życia by inspirować większe zrozumienie natury. Opowiada się za etyczną fotografią przyrodniczą. Oznacza to, że popiera wierne przedstawianie świata natury wolne od nadmiernej manipulacji cyfrowej i uczciwe opisy oraz całkowity szacunek dla zwierząt i ich środowiska.     

Czytaj więcej...

GDT European Wildlife Photographer of the Year

280px logo GDT konkursGDT zaprasza do konkursu profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy stawiają sobie za cel promocję wysokiej jakości i specyficznego stylu europejskiej fotografii przyrodniczej poprzez doskonałe zdjęcia przyrody z Europy i całego świata. Promują także zwiększanie świadomości o przyrodzie oraz jej ochronę poprzez fotografię.   

Czytaj więcej...

Memorial Maria Luisa

280px logo MMLMemorial Maria Luisa to jeden z największych konkursów fotografii górskiej na świecie. Organizują go przyjaciele Marii Luisy, która zginęła w górach w 1990 roku. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić zdjęcia o tematyce górskiej, szeroko pojętym świecie natury lub przygodzie (Mountain, Nature and Adventure)
W najnowszej 28. edycji międzynarodowego konkursu „Memorial Maria Luisa” przyznano główne nagrody w 15 kategoriach (szeroko pojęty świat natury, góry, wspinanie, sporty ekstremalne).
Prezentacja nagrodzonych fotografii w 28. edycji: https://vimeo.com/257656160

Oasis PhotoContest

280px logo Header-Photocontest-2018 2  Oasis PhotoContest to międzynarodowy konkurs fotograficzny organizowany przez włoski magazyn podróżniczy OASIS. 
Termin nadsyłania prac: od 15 grudnia do 10 marca (w edycji 2018)

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"