After marrying Taya (Sienna Miller), Kyle and the other members of the team are called for their first tour of Iraq. Je to spíše válečné než drama, svižné, vesměs skrytě neagitující všechny ty astrofyziky, molekulární mikrobiology a nukleární vědce do těch skvělých a kůl ozbrojených seal, smysluplné a uvěřitelné akce pokokot, možná bych se nebál říct až tři prdele, a hlavně!!! Use the HTML below. Na jednu stranu zde máme excelentní akční scény a jsou jich mraky a ještě k tomu působí reálně, naturalisticky a cynicky (to třetí je jen dojem, to poslední jest pravdou hořkou ...). „Bránit“ svou vlast v tisíce kilometrů vzdálené perské prdeli je navíc dle amerických měřítek velmi hrdinské a tolik hrdé vdovy jsou odměňovány zmuchlanou vlajkou, která je pak určitě šuká, stará se jim pečlivě o fakany a nosí domů pravidelně výplatu. Darmo, aj skutočný príbeh môže byť predvídateľné klišé bez emócií. Another However, in doing so, he ends up saving many of the lives of his fellow men and even some other innocent Iraqis. However, due to some of the violence, this is not a film for the weak-hearted.I rate it 7.5/10. A chronicle of the decade-long hunt for al-Qaeda terrorist leader Osama bin Laden after the September 2001 attacks, and his death at the hands of the Navy S.E.A.L.s Team 6 in May 2011. Edgar. (17.2.2015), Tři roky střílet do zblbnutí během té spravedlivé „obranné války“ v Iráku ženy a děti, to je jistě chvályhodné, nesmírně patriotistické a nejedna texaská máma s texaským tátou z toho roní slzy štěstí, jak se jim ten kluk poved. Tržby za predaj Blu-ray v USA $42,119,262║ Za to vidím často to české vlastenectví, ožrat si hubu při uspěchu našich sportovců, vzít do ruku vlajku a ožralej jak prase řvát, že jsem hrdej čech, případně jít a nadávat cikánům do sviní nebo zvolit za prezidenta člověka, který lže, rozeštvává národ, uráží lidi a svou mstivou a zákeřenou povahou si kompenzuje každou svou prohru. A lepšího rejžu si ke svý poctě přát nemohl. Ostreľovač jednotiek SEAL amerického námorníctva Chris Kyle (Bradley Cooper) je vyslaný do Iraku s jedinou úlohou: chrániť svojich bratov … Skrývá se zde nejen spousta napínavé brutální akce ze střech a ulic evakuovaných iráckých měst, ale i emotivní osobní cesta takovýho "normálního texaskýho kovboje", kterému byla odmala vštěpena sada několika základních pravidel a hodnot. Centrálna akčná scéna (Butcher+vŕtačka+chlapec) majstrovsky zostrihaná. (6.2.2015), Prekvapivo viac akčný vojnový film než fungujúca dráma. After being double crossed for the attempt and on the run, he sets out for the real killer and the truth. Bradley Cooper gives another memorable performance in the title role.The film is a biopic about real life Navy SEAL sniper Chris Kyle (Bradley Cooper). 160 elite U.S. soldiers drop into Somalia to capture two top lieutenants of a renegade warlord and find themselves in a desperate battle with a large force of heavily-armed Somalis. Zato druhá polovica potrebuje skrátiť. A Russian and a German sniper play a game of cat-and-mouse during the Battle of Stalingrad. (18.1.2015), O tomhle filmu jsem mnohokrát četl jako o u ukázce přehnaného vlastenectví a patriotismu, ale já ho tam neviděl. /80%/(18.1.2015), Vážení, vytýkat válečnému filmu, že obsahuje komplexní rodinnou zápletku hlavního hrdiny, je teda pěkná píčovina. Directed by Clint Eastwood. sniper Chris Kyle's pinpoint accuracy saves countless lives on the battlefield and turns him into a legend. Tak bych nějak to viděl na 4,5*/5, ale za plnej to není ... v akčních filmech jsem fakt mega-náročnej a v hodnocení "přísnej" ... :)) Každopádně..film úžasným způsobem vykresluje "službu" amerického vojáka, běžnýho chlapa od rodiny, který je ale zároveň Odstřelovač jednotek SEAL. Chris Kyle, chlápek s talentem pro lov, byl ke svýmu údělu vychováván od mala… Životopis, kterej pacifisti nikdy nepochopěj. Jinak to je solidně zvládnutý válečný film, který ale ničím extra nepřekvapí. Lone Survivor se mi sice o trošku líbil více, ale i tohle je velmi solidní a poutavá záležitost 80%(21.1.2015), Ačkoli film se slovem "Americký" v názvu, v němž zazní, že "Amerika je tou nejlepší zemí na světě" si u mě zakládá na menší pozvraceníčko, nedopadl tento počin vůbec špatně. Tržby za predaj DVD v USA $37,821,890║ Ale že zůstanu v pohodě i při rodinnejch radovánkách… Clint je frajer. After marrying Taya (Sienna Miller), Kyle and the other members of the team are called for their first tour of Iraq. Nebýt tam ty trampoty depresivní hospodyňky v krizi středně intenzivní menstruace, tak by se z filmu stal suchopárný videomanuál na to, jak lze dvaatřiceti způsoby správně nahodit fasádu šedou kůrou mozkovou. Ta je přímo mistrovská. Viděl jsem v něm člověka, kterýho začaly požírat vlastní ideály, viděl jsem taky lidi z masa a kostí, který největší boj nesvádí někde v Iráku, ale sami v sobě, ale taky jsem viděl hodně lásky, Tayu jako svou ženu by si asi přálo hodně chlapů a teď rozhodně nemyslím na ten záběr, kde je v černým krajkovým prádle, a ještě jsem ve filmu viděl, že slovo jeden za druhýho není jen slogan. (18.1.2015), ║Rozpočet $58,8milióna║Tržby USA $350,126,372║Tržby Celosvetovo $547,326,372▐ Chris je v Americe, pak v Iráku, následně se vrátí do Ameriky a opět zase skončí v Iráku. Looking for some great streaming picks? V Iráku se toho totiž děje hrozně málo. (as Brandon Salgado-Telis). Jenže v tom nejnapínavějším se všechno protne a najednou to Clint sestřihne s minulostí a životem ve Státech. Navzdory nebezpečí i obětem ze strany jeho rodiny se Chris se zúčastní čtyř hrůzných misí v Iráku a stává se symbolem kréda jednotek SEAL. Years after a plague kills most of humanity and transforms the rest into monsters, the sole survivor in New York City struggles valiantly to find a cure in this post-apocalyptic action thriller. Ten mě na tom bavil a zajímal nejvíc. Cooper mieri vysoko, chce uznanie a Oscarov. Al Kajdy a jiných tenoristických uskupení je i plný Jemen, Omán, Sýrie, Saudská Arábie a dokonce i Malajsie, ale tam kdovíproč soudruzi Ameriku bránit nejezdí. Podle jeho knižní předlohy American sniper se Clint Eastwood rozhodl tento Chrisův, nejen profesní život, uvést na filmové plátno. Nechápem posadnutosť Američanov vojnou, armádou, vojakmi. Vytrvale odolávat syfilisu, aby vás nakonec zabily zkažený lasagně, to dokáže pokurvit reputaci. Incredible biopic of Chris Kyle, the most-celebrated sniper in American military history. View production, box office, & company info. Wahlbergovo Na život a na smrt, také podle skutečné události, bylo o dost lepší. Otylý Bredly navíc střihnul toho vybouchaného vidláka naprosto famózně, a tak bych tomu za pomocí lingvisticky vytříbeného citoslovce „Vytk, vytk!“ vytknul snad jen ten klišovitě ohraný souboj znepřátelených snajprů o to, kdo koho na pár kiláků trefí do oka co nejblíž zorničce, a samozřejmě mírnou glorifikaci bezprecedentní invaze světospásných pamrdů na území suverénního státu. Když pominu skutečnost, že Bradley Cooper hraje svojí roli naprosto precizně, tak musím dodat, že všecko ostatní je tu naprosto špatně. Pár zásadních scén tu je, ale to k dobrému filmu rozhodně nestačí. Chris Kyle (Bradley Cooper) was nothing more than a Texas man who dreamt of becoming a cowboy, but in his thirties he found out that maybe his life needed something different, something where he could express his real talent, something that could help America in its fight against terrorism. Knihu ,,Americký sniper“ kterou v roce 2012 napsali Chris Kyle a Scott McEwen, neznám. Jo a, jestli chcete vidět pěknou američanskou propagandu, běžte hledat jinam, tady jí moc nenajdete. Ano, máme tady stovky válečných, post-válečných a psychologicko-sociální dramat a o tom, jak voják zabíjí v nesmyslné válce a pak příjde domů a tam mu začne hrabat z postraumatického válečného stresu a "blabla blabla" ... To mě nebaví. A proto podle mě není dobré do nich příliš zabředávat, jinak by se člověk mohl zacyklit, ztratit důvěru v řád i chaos reality a buď se zbláznit nebo si to hodit ... Fakt hustej, ale vysoce kvalitní film ...(17.1.2015), Americký sniper je kombinací válečného filmu z Iráku a psychologického z USA. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Že je z tebe dostal i v Babovřeskách? Emoce vlastně žádný než nějaký. Chápem, že situácia je strašne komplikovaná a občas je dosť ťažko povedať, kto je dobrý a kto zlý, ale proste filmy o takýchto magoroch, úchylne vydávaných za hrdinov, idú úplne mimo mňa a nepáčia sa mi. | Doporučujeme: překlady, reklama, Všeobecné podmínky užívání a ochrana osobních údajů. Bully To vše dělá z Amerického snipera obstojný film o moderní válce a o životě vojáka, který neumí nebýt vojákem... 7/10(18.1.2015), Svoboda amerických občanů se musí srdnatě hájit a to samozřejmě mimo území USA v zemích, kde ze země tryská ropa. Happy endy prodáváme u nás za dvacet čtyři devadesát včetně zálohy. A už vidím tu Kauflanďáckou reklamu: "Každý chleba je tragickým příběhem obilí, které se mohlo stát pivem, ale nevyšlo to. Navy S.E.A.L. Navy S.E.A.L. To přesně jsem v tom filmu viděl. Jednoduchosť a priamočiarosť filmu, ktorý neprináša nič nové pod helmou a opiera sa výhradne o potenciál real-life osudu skutočného Chrisa Kylea na jednu stranu poteší (film strhne, aniž by na diváka kládol vyššie požiadavky), no pre využívanie všemožných klišé a absenciu osobitosti (ktorou disponoval identicky vystavaný, ale menej polopatický The Hurt Locker) na Oscarov nemá nárok. Všechna práva vyhrazena. AMERICAN SNIPER vlastně nechtěně (?) Movie. Back home with his family after four tours of duty, … Silný, emotivní a skvěle zahraný film ve kterým mě dostala nejedna scéna a nejeden dialog. A závěr mě potěšil. Former United Nations employee Gerry Lane traverses the world in a race against time to stop a zombie pandemic that is toppling armies and governments and threatens to destroy humanity itself. So he joined the S.E.A.L.s in order to become a sniper. Takže jsem terorista, no a co. A z Amerického snipera navíc stříká patriotismus tak obludný, že bych ho s chutí hodil do odpadu, jenže nemohu. 23 wins & 43 nominations. Ale dívejte na to jako na film, “pravda je irelevantní...”(13.1.2015), Překvapivě hodně hodbrý!!

Kamen Rider 60fps, Scrappy Larry Age, Kung Jin Boyfriend, Eve Online Omega Sale 2020, Erik Spoelstra Father, Toyota Voxy Engine Problems, Maisy Biden University Of Michigan, Rat Terrier Lab Mix,