Zapraszamy na spotkanie - 21 marca 2018

Podobają Ci się pokazy multimedialne? Chciałbyś wiedzieć jak je w prosty sposób przygotowywać? Nasz kolega Michał Ludwiczak zaprezentuje czym i jak je przygotowywać, począwszy od pomysłu, poprzez dobór muzyki, selekcję zdjęć, synchronizację, na wygenerowaniu pliku pokazu kończąc. Michał od wielu lat tworzy tego typu prezentacje i kilkakrotnie był jurorem w konkursach diaporam i pokazów multimedialnych, co gwarantuje dużo praktycznych porad.
Oprócz tego planujemy tradycyjne już elementy jak oglądanie zdjęć kandydatów i członków, prezentacje ciekawych publikacji oraz rozstrzygnięcie kolejnej rundy "Ligi Fotografów". Zapraszamy wszystkich członków i pasjonatów fotografii przyrodniczej 21-go marca o godzinie 18:00 do sali 408 Łódzkiego Domu Kultury.

Wernisaż wystawy Fotograf Roku OŁ ZPFP 2018

We wtorek 13 marca w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbył się wernisaż wystawy Fotograf Roku 2018 Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wystawa podsumowuje kolejny udany rok działalności naszego stowarzyszenia.
Na spotkaniu, które jak zwykle zgromadziło wielu gości, ogłoszono wyniki konkursu. Decyzją Jury Fotografem Roku 2018 Okręgu Łódzkiego ZPFP został Michał Stanecki a Nagrodę Publiczności otrzymała Adriana Bogdanowska.
Na wystawie prezentowanych jest 46 najlepszych prac o szeroko rozumianej tematyce przyrodniczej, podzielonych na 9 kategorii: Krajobraz, Ptaki, Ssaki, Owady, Inne zwierzęta, Rośliny, Kompozycja i forma, Impresje i Świat w naszych rękach.
Tradycyjnie już podczas wernisażu nowo przyjętym członkom okręgu wręczone zostały legitymacje ZPFP.
Wszystkich, którym nie udało się przybyć na wernisaż, serdecznie zapraszamy do oglądania tej fascynującej wystawy w Galerii Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102
Wystawa będzie czynna do 26 marca.

Zobacz więcej...

Nagroda Publiczności FR 2018

W ostatni weekend (3-4.03.2018) wybraliśmy laureata Nagrody Publiczności w konkursie Fotograf Roku 2018 Okręgu Łódzkiego. W głosowaniu internautów zdecydowanie zwyciężyła fotografia "Do odważnych świat należy", przedstawiająca małego nartnika, który na przekór przeciwnościom uparcie podąża do celu.
Autorów nagrodzonych prac poznamy już we wtorek 13 marca na wernisażu naszej wystawy. Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej do galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im Eugeniusza Hanemana ul Piotrkowska 102 na godzinę 18:00.

Przegląd Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki

23 lutego 2018 już po raz trzeci spotkaliśmy się w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi aby zaprezentować publiczności swoje przyrodnicze zdjęcia w postaci pokazów multimedialnych.  Jak zwykle nie zabrakło chętnych aby obejrzeć fotograficzny dorobek naszych koleżanek i kolegów.  Kilkanaście bardzo różnorodnych pod względem stylistycznym pokazów przygotowali tym razem: Bogusław Czarnecki, Marian Jarosiński, Małgorzata Szafrańska-Kuhn, Krzysztof Kuhn, Michał Ludwiczak, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Renata Stadnik i Piotr Szewczyk.
Do zobaczenia za rok :-)
 

Zebranie okręgu - luty 2018


Lutowe spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia, ze 13 marca w Galerii ŁTF-u w Łodzi odbędzie się wernisaż dorocznej wystawy "Fotograf Roku Okręgu łódzkiego ZPFP". Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, gdyż będzie tam można obejrzeć najlepsze zdjęcia przyrodnicze zrobione przez członków naszego okręgu w ubiegłym roku. Wiemy, że szacowne Jury już wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nam pozostało teraz tylko wybrać laureata nagrody publiczności i niecierpliwie czekać na ogłoszenie wyników właśnie na wernisażu.

Fotografowanie kwiatów pozornie wydaje się zajęciem prostym. Ale tylko pozornie. Żeby osiągnąć pożądany efekt artystyczny trzeba czasami poświęcić bardzo dużo czasu, o czym przekonywała nas Renata misia Stadnik w stałym cyklu "Historia jednego zdjęcia".

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 21 lutego 2018 r.

Zapraszamy na drugie już w tym roku spotkanie z fotografią przyrodniczą. Jak zwykle pooglądamy zdjęcia autorstwa naszych Koleżanek i Kolegów, w tym również z niedawno zakończonych plenerów. Będzie czas na dyskusje i wymianę doświadczeń w zakresie tego, co warto w tej chwili fotografować. Głównym punktem naszego spotkania będzie przepiękna dzika przyroda planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego, który jednak do dziś parkiem nie jest. Dlaczego? O tym także będziemy rozmawiać... Temat prezentować będzie Sebastian Sołtyszewski z niewielką pomocą Michała Ludwiczaka. Zapraszamy!

Zebranie Okręgu - styczeń 2018


Termin styczniowego spotkania Okręgu Łódzkiego ZPFP pokrył się z terminem pleneru na Skrzycznem, dlatego brakowało kilku naszych członków, którzy  w tym czasie fotografowali górskie zimowe pejzaże. Liczymy, że pokażą nam świetne zdjęcia na lutowym zebraniu :-)
Na początek omówienie naszych planów. Rozpoczynamy pracowicie nowy rok aktywności. Już pierwsze miesiące będą obfitowały w wiele ciekawych imprez i przedsięwzięć.  Do końca stycznia zbieramy prace naszych członków do konkursu Fotograf Roku 2018. To ostatni moment, żeby je wysłać do Macieja Cichosza. Za niespełna miesiąc 23 lutego w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się III Przegląd Pokzaów Multimedialnych. Ta impreza, którą już śmiało można nazwać cykliczną, zyskała sobie wśród mieszkańców Łodzi wierną grupę odbiorców. A 13 marca w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbędzie się wernisaż wystawy łódzkiej edycji Fotografa Roku. W kwietniu Planujemy też udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe.

Zobacz więcej...

parent menu item not found: "130"