Zapraszamy na spotkanie - 21 lutego 2018 r.

Zapraszamy na drugie już w tym roku spotkanie z fotografią przyrodniczą. Jak zwykle pooglądamy zdjęcia autorstwa naszych Koleżanek i Kolegów, w tym również z niedawno zakończonych plenerów. Będzie czas na dyskusje i wymianę doświadczeń w zakresie tego, co warto w tej chwili fotografować. Głównym punktem naszego spotkania będzie przepiękna dzika przyroda planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego, który jednak do dziś parkiem nie jest. Dlaczego? O tym także będziemy rozmawiać... Temat prezentować będzie Sebastian Sołtyszewski z niewielką pomocą Michała Ludwiczaka. Zapraszamy!

III Przegląd Pokazów Multimedialnych

23 lutego 2018 roku w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi odbędzie się III Przegląd Pokazów Multimedialnych, w którym fotografowie z naszego Okręgu zaprezentują najnowsze kolekcje zdjęć i diaporam.
Na dwóch poprzednich edycjach była bardzo duża frekwencja i można powiedzieć, że mamy już stałą publiczność zainteresowaną fotografią przyrodniczą. Dlatego tym chętniej skorzystaliśmy z zaproszenia gościnnego Poleskiego Ośrodka Sztuki, żeby zaprezentować swój najnowszy dorobek. W przerwach między pokazami tradycyjnie będzie można porozmawiać z autorami zdjęć i dowiedzieć się o działalności naszego stowarzyszenia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej do siedziby POS na ulicę Krzemieniecką 2a. Początek imprezy - godzina 18:00.
 

Zebranie Okręgu - styczeń 2018


Termin styczniowego spotkania Okręgu Łódzkiego ZPFP pokrył się z terminem pleneru na Skrzycznem, dlatego brakowało kilku naszych członków, którzy  w tym czasie fotografowali górskie zimowe pejzaże. Liczymy, że pokażą nam świetne zdjęcia na lutowym zebraniu :-)
Na początek omówienie naszych planów. Rozpoczynamy pracowicie nowy rok aktywności. Już pierwsze miesiące będą obfitowały w wiele ciekawych imprez i przedsięwzięć.  Do końca stycznia zbieramy prace naszych członków do konkursu Fotograf Roku 2018. To ostatni moment, żeby je wysłać do Macieja Cichosza. Za niespełna miesiąc 23 lutego w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się III Przegląd Pokzaów Multimedialnych. Ta impreza, którą już śmiało można nazwać cykliczną, zyskała sobie wśród mieszkańców Łodzi wierną grupę odbiorców. A 13 marca w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbędzie się wernisaż wystawy łódzkiej edycji Fotografa Roku. W kwietniu Planujemy też udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe.

Zobacz więcej...

Fotograf Roku 2018 OŁ ZPFP

Rozpoczynamy wybór Fotografa Roku 2018 Okręgu Łódzkiego ZPFP. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy członkowie naszego okręgu, którzy maja opłacone składki. Szczegóły w regulaminie. Zdjęcia konkursowe należy wysyłać do Macieja Cichosza w nieprzekraczalnym terminie - 31 stycznia 2018 roku. Maciej udzieli też wszelkich niezbędnych informacji dotyczących wymogów technicznych i formalnych nadsyłanych prac..
Wzorem ubiegłych lat mamy w Jury konkursowym wybitnych fotografów przyrody. Przewodniczącym jest Marcin Karetta, przedstawiciel Okręgu Śląskiego, a członkami Ewa Kacperek z Okręgu Mazowieckiego i Paweł Wrona z Okręgu Krakowskiego.
Fotografie nagrodzone w zeszłorocznym konkursie można obejrzeć TUTAJ.

Zebranie Okręgu - grudzień 2017


Koniec roku to czas podsumowań. Na grudniowym spotkaniu wspominaliśmy więc najważniejsze wydarzenia mijającego roku oraz oglądaliśmy najlepsze fotografie. Była to doskonała okazja aby obejrzeć nagrodzone prace z konkursów Fotograf Roku ZPFP i festiwalu diaporam z Izabelina oraz z festiwalu Sztuka Natury z Torunia.
Uzupełnieniem tej fotograficznej uczty były pokazy zdjęć zrobionych przez Krzysztofa Korca (Stawy Milickie) i Grzegorza Zakrzewskiego (okolice Kutna).
Rozstrzygnęliśmy też grudniową edycję Ligi Fotografów. Tym razem 3 punkty i nagroda książkowa trafiły w ręce Michała Staneckiego. Niemałą zasługę w tym sukcesie ma zapewne "bohater drugiego planu" ;-) z jego fotografii. Tym sposobem Michał został aktualnym liderem naszej ligi. A już w styczniu poznamy wyniki kolejnej odsłony konkursu.

Zobacz więcej...

Nowi członkowie naszego Okręgu.

Tradycyjnie juz pod koniec roku Zarząd Okręgu Łódzkiego ZPFP rozpatruje kandydatury na nowych członków. Po zapoznaniu się z poziomem  prac zaprezentowanych przez osoby ubiegające się o członkostwo i uwzględniając ich zaangażowanie w działalność związku, Zarząd podjął decyzję o przyjęciu z dniem 1 grudnia 2017 roku w szeregi naszego Okręgu pięciu kandydatów:
Katarzynę Świętochowską, Adrianę Bogdanowską, Krzysztofa Korca, Michała Woźniakowskiego i Grzegorza Zakrzewskiego.
Gratulujemy koleżankom i kolegom dotychczasowych osiągnięć i życzymy wielu sukcesów.
parent menu item not found: "130"