Liga fotografów - 12/2018

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Grudzień 2018 temat "Prostota"

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 19 grudnia 2018

Zapraszamy członków i sympatyków na ostatnie w tym roku spotkanie fotografów przyrody z Okręgu Łódzkiego ZPFP. Ze względu na przedświąteczny czas, chcielibyśmy potraktować to zebranie, jako doskonałą okazję do porozmawiania na różne tematy przyrodnicze, fotograficzne i życiowe. Najprawdopodobniej, zgodnie z wieloletnią tradycją, część oficjalna będzie krótka, a zaraz po niej udamy się do jednej z pobliskich restauracji. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii!

Zebranie okręgu - listopad 2018

Listopadowe zebranie Okręgu Łódzkiego ZPFP upłynęło pod znakiem jesiennych fotografii oraz festiwalu "Wizje Natury" w Izabelinie.
Na wstępie osoby uczestniczące w festiwalu przedstawiły obszerną relację z imprezy. Obejrzeliśmy zdjęcia nagrodzodzone w ramach Fotografa Roku i porozmawialiśmy o gościach festiwalu.
Następnie przyszedł czas na sprawy ogranizacyjne.
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Przeglądu Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki (15 lutego 2019). Już teraz zapraszamy wszystkich członków do przygotowywania własnych diaporam i zgłaszania chęci uczestnictwa w Przeglądzie do zarządu Okręgu.
Przypominamy też o tegorocznej edycji konkursu na fotografa roku. Niebawem rozpoczynamy zbiórkę prac, więc warto uporządkować swoje archiwa i wybrać najlepsze tegoroczne zdjęcia.

Czytaj więcej...

Liga fotografów - 11/2018

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Listopad 2018 temat "Szum"

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 21 listopada 2018

Zapraszamy na kolejne zebranie Okręgu Łódzkiego ZPFP. W programie oczywiście podsumowanie dopiero co zakończonego festiwalu w Izabelinie, zapowiedzi przyszłorocznych plenerów, rozstrzygnięcie ligi, rekomendacje przyrodniczych publikacji i oglądanie jesiennych zdjęć naszych koleżanek i kolegów. Do zobaczenia w Domu Kultury o 18:00

 

 

Wizje Natury 2018

Na zakończonym właśnie w Izabelinie XIV Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” ogłoszono wyniki konkursu Fotograf Roku ZPFP 2018. W finale znalazło się pięć prac członków naszego okręgu.
Adriana Bogdanowska zajęła I miejsce w kategorii "Owady i pajęczaki", Adam Mańka zdobył II miejsce w kategorii „Ptaki”, wyróżnienia otrzymali Michał Ludwiczak i Jerzy Grzesiak a w finale konkursu znalazło się jeszcze zdjęcie Ryszarda Sąsiadka. Gratulujemy :-)
Wszystkie nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć na profilu FB Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Zobacz nagrodzone zdjęcia...

Liga fotografów - 10/2018

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Październik 2018 temat "Naturalny monochrom"

Zobacz więcej...

Zebranie okręgu - październik 2018

Październikowe spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia, że już za niespełna miesiąc wielkie święto fotografów przyrody - doroczny festiwal w Izabelinie. Wielu interesujących gości, konkurs pokazów multimedialnych no i rozstrzygnięcie ogólnokrajowej edycji konkursu na Fotografa Roku.
Później Michał Stanecki zaprezentował publikację o Puszczy Knyszyńskiej "Siedmiu Wspaniałych". Jest to cykl siedmiu książek przyrodniczych o zwierzętach. Autorami tekstów w całym cyklu są znani przyrodnicy Grzegorz i Tomasz Kłosowscy. Poszczególne części sagi przedstawiają charakterystyczne gatunki zwierząt występujące w nadleśnictwach Puszczy Knyszyńskiej: bobra, wilka, bielika, łosia, żubra, jelenia i orlika. Dużym walorem tych publikacji są oczywiście zdjęcia braci Kłosowskich, przedstawiające bohaterów książek na tle pięknych pejzaży Puszczy Knyszyńskiej.
Piotr Szewczyk przygotował na zebranie prezentację podsumowującą pięć lat fotografowania przyrody. Mimo, że zobaczyliśmy mnóstwo fantastycznych zdjęć, a prace Piotra są regularnie wyróżniane w kolejnych konkursach na Fotografa Roku w naszym okręgu, to jednak nie jest on do końca zadowolony ze swoich osiągnięć. Jesteśmy przekonani, że ten artystyczny niedosyt i ambicje Piotra zaowocują jeszcze wieloma wspaniałymi zdjęciami w nadchodzącej "pięciolatce". :-)

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 17 października 2018

Już w najbliższą środę o godz. 18:00 rozpocznie się kolejne zebranie członków Okręgu Łódzkiego ZPFP, na które tradycyjnie zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografowania przyrody. Podczas spotkania nasz kolega, Piotr Szewczyk zaprezentuje krótkie podsumowanie swoich 5 lat fotografowania przyrody, a Michał Ludwiczak i Renata misia Stadnik opowiedzą o plenerze przyrodniczo-samolotowym w Szwajcarskim Axalp. Głównym punktem wieczoru będzie pokaz naszego kolegi Marka Wyszomirskiego, który zaprezentuje mistrzowskie zdjęcia makro owadów i opowie o tym w jaki sposób powstają. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i pasjonatów!

Liga fotografów - 09/2018

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Wrzesień 2018 temat "Manipulacja"

Zobacz więcej

Zebranie okręgu - wrzesień 2018

Pierwsze po wakacjach zebranie okręgu było prawdziwą ucztą dla miłośników fotografii przyrodniczej i wakacyjnej. Obejrzeliśmy wiele interesujących i bardzo różnorodnych pokazów. Ale zanim to nastąpiło zrealizowaliśmy stałe punkty programu.

Najpierw Renata misia Stadnik opowiedziała (i zilustrowała swoją relację zdjęciami) o szóstej już edycji Kolorowej Lokomotywy, w której, jak co roku, wzięli udział nasi członkowie.

Później bardzo nietypowa jak na spotkanie ZPFP, ale wyjątkowo miła, relacja z uroczystości zaślubin Asi Antosik, naszej koleżanki z Okręgu  Mazowieckiego i członka Zarządu Głównego ZPFP. Asia jest bardzo lubiana w naszym Okręgu, ma tutaj wielu przyjaciół. Stąd obecność "silnej" łódzkiej reprezentacji na tej radosnej ceremonii. Życzymy Asi i Przemkowi Wszystkiego Najlepszego :-)

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 19 września 2018

Starujemy z nowym sezonem! Już w najbliższą środę spotkamy się pierwszy raz po wakacyjnej przerwie i od razu przystąpimy do oglądania zdjęć. Będzie to przegląd wakacyjnego dorobku naszych Koleżanek i Kolegów z Okręgu. Podyskutujemy o naszych letnich działaniach i o planach na nadchodzącą jesień. Rozstrzygniemy pierwszy konkurs z nowej edycji Ligi Fotografów, zarekomendujemy książki, a także porozmawiamy o festiwalach, wystawach i innych nadchodzących wydarzeniach. A na deser, w ramach rubryki sprzętowej, zaprezentujemy DRONA i jego niesamowite możliwości fotograficzne. Po krótkiej prezentacji, po zakończeniu zebrania wykonamy krótki pokazowy lot.
Serdecznie zapraszamy na godzinę 18:00 do ŁDK.

Kolorowa Lokomotywa 2018

Stało się juz tradycją, że kazdego lata członkowie naszego okręgu poświęcają swój czas aby propagować wśród młodzieży szkolnej  postawy proekologiczne i budzić w nich talenty związane z fotografią. W ramach inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury "Kolorowa Lokomotywa" nasi członkowie prowadzą terenowe warsztaty fotograficzne. W pięknym otoczeniu siedmiu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego młodzi ludzie pod okiem doświadczonych fotografów mają niepowtarzalną okazję poznać walory przyrodnicze naszego regionu oraz, zainspirowani ich atrakcyjnością, rozbudzić w sobie pasję jej uwieczniania na zdjęciach. To dla nich wielka przygoda i świetny sposób na spędzenie wakacji.
Mamy nadzieję, że część z tych młodziaków zostanie w przyszłości członkami naszej organizacji. :-)
Oczywiście warsztaty fotografii przyrodniczej to tylko jeden z wielu elementów "Kolorowej Lokomotywy".Opis wszystkich inicjatyw realizowanych w ramach tego projektu oraz aktualnośći  znajdziecie na facebookowym profilu https://www.facebook.com/kolorowalokomotywa/

Zobacz więcej

Podsumowanie sezonu 2017/2018

W minionym sezonie w działalności i na zebraniach naszego Okręgu sporo się działo. Za sprawą kilku prelegentów wędrowaliśmy z aparatami po górach, dolinach rzecznych i bagnach. Oczami naszych członków zobaczyliśmy również wiele innych miejsc, w których fotografowali. Zgłębiliśmy problematykę dotyczącą projektowanego Turnickiego Parku Narodowego, a także oglądaliśmy relacje z licznych związkowych plenerów, które odbyły się z udziałem naszych koleżanek i kolegów. Szczególnie utkwił nam w pamięci (organizowany przez nasz Okręg w kwietniu) „krokusowy” plener w Tatrach.
Do naszego grona dołączyło kilku nowych, bardzo aktywnych członków, którzy od razu włączyli się do podejmowanych przez nas fotograficznych inicjatyw.
Co wyjątkowo cieszy, wróciliśmy do „sedna sprawy”, czyli do systematycznego oglądania i omawiania zdjęć, którymi zasypywali nas nasi członkowie. Zdarzały się nawet zebrania tak obfite w pokazy, że nie wszyscy chętni mieli możliwość pokazać swoje prace. Tę dobrą tendencje będziemy chcieli utrzymać w kolejnym sezonie, odpowiednio gospodarując czasem, aby wszyscy mogli zaprezentować swoją twórczość.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"