Zebranie Okręgu - styczeń 2018


Termin styczniowego spotkania Okręgu Łódzkiego ZPFP pokrył się z terminem pleneru na Skrzycznem, dlatego brakowało kilku naszych członków, którzy  w tym czasie fotografowali górskie zimowe pejzaże. Liczymy, że pokażą nam świetne zdjęcia na lutowym zebraniu :-)
Na początek omówienie naszych planów. Rozpoczynamy pracowicie nowy rok aktywności. Już pierwsze miesiące będą obfitowały w wiele ciekawych imprez i przedsięwzięć.  Do końca stycznia zbieramy prace naszych członków do konkursu Fotograf Roku 2018. To ostatni moment, żeby je wysłać do Macieja Cichosza. Za niespełna miesiąc 23 lutego w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędzie się III Przegląd Pokzaów Multimedialnych. Ta impreza, którą już śmiało można nazwać cykliczną, zyskała sobie wśród mieszkańców Łodzi wierną grupę odbiorców. A 13 marca w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbędzie się wernisaż wystawy łódzkiej edycji Fotografa Roku. W kwietniu Planujemy też udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe.
Po omówieniu spraw organizacyjnych przyszedł czas na stałe punkty naszych spotkań: rekomendacje i ligę.
Publikacje przyrodnicze tym razem przedstawił Zbyszek Cieśla. Mogliśmy zapoznać się z legendarnym przewodnikiem "Gniazda naszych ptaków" Jerzego Gotzmana i Bolesława Jabłońskiego oraz biuletynem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków -  kwartalnikiem "Ptaki". Michał Stanecki pokazał też kolejną grę karcianą, popularyzującą wiedzę o ptakach. A potem głosowaliśmy nad wyborem najlepszego zdjęcia w styczniowej edycji  okręgowej ligi fotografów. Tym razem poziom był tak wyrównany, że konieczna była dogrywka, żeby wyłonić zwycięzcę. Aktualne wyniki ligi są na naszej stronie, a już teraz można wysyłać zdjęcia przyrodnicze do lutowego konkursu.  Temat : „Przyroda w mieście”.
I Wreszcie clou programu -  pokazy zdjęć Mariana Jarosińskiego dokumentujące ostatni rok jego fotograficznych wędrówek. Oprócz ciekawych zdjęć przyrody zobaczyliśmy także bardzo zabawne zdjęcia z przygód, jakie spotkały Mariana w terenie. Osoby, które nie dotarły na spotkanie mają czego żałować :-)
 
 
parent menu item not found: "130"