Zebranie okręgu - kwiecień 2018


Kwietniowe zebranie Okręgu Łódzkiego miało roboczy charakter. Ale jak zwykle nie zabrakło pokazów świetnych zdjęć i plenerowych wspomnień. Zaczęliśmy od zarekomendowania wystawy naszej koleżanki Grażyny Dębowskiej w Galeryjce "Olimpijce".

Następnie obejrzeliśmy relację z warsztatów "Spotkania z fotografią przyrodniczą" jakie nasi koledzy przeprowadzili w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe. Warsztaty dotyczyły wykorzystania bezlusterkowców w fotografii przyrodniczej. Uczestnicy mieli również okazję obejrzeć najlepsze pokazy multimedialne przygotowane przez członków naszego okręgu.

Obszerne sprawozdanie z właśnie zakończonego pleneru "krokusowego" w Zakopanem przedstawiła Misia Stadnik. Relację z pleneru zilustrował swoimi zdjęciami Michał Ludwiczak. Za miesiąc obejrzymy krokusy sfotografowane przez Misię i pozostałych uczestników pleneru.
Jeśli mowa o plenerach to przypomnieliśmy również o plenerze na Stawach Milickich, organizowanym przez naszego kolegę Kazika Laskowicza w Krośnicach 27-29 kwietnia.

Kolejnym punktem zebrania był pokaz multimedialny Ani Ogar pod tytułem "Na padoku". Zachwycające czarno-białe zdjęcia koni, ilustrowane delikatną muzyką, zrobiły niesamowite wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania.

Rozstrzygnięcie kwietniowej edycji ligi fotografów przyniosło zwycięstwo naszemu kandydatowi Tomaszowi Buczko oraz zmianę na pozycji lidera. Aktualnie przewodzi naszej lidze Michał Stanecki, ale różnice punktowe między uczestnikami są naprawdę niewielkie. Dlatego w maju i czerwcu zapowiada się ciekawa rywalizacja o zwycięstwo. Tym bardziej, że temat zaproponowany nam przez Zarząd na majową edycję jest bardzo intrygujący - "Romans". Ciekawe jak ten wątek, kojarzący się bezsprzecznie z wiosną, zinterpretują fotografowie przyrody? Zapraszamy wszystkich do nadsyłania zdjęć.
Aktualna tabela ligowa i zdjęcia zgłoszone do ostatniej edycji znajdują się na naszej stronie internetowej.

Pozostałą część spotkania poświęciliśmy na dyskusje o sprawach bieżących, wymianę doświadczeń i umawianie się na fotograficzne wyprawy.
 
parent menu item not found: "130"