Nasze sukcesy w Izabelinie


Miło nam poinformować, że na właśnie zakończonym festiwalu Wizje Natury w Izabelinie docenione zostały trzy prace członków naszego okręgu.
W konkursie na Fotografa Roku ZPFP Adam Mańka otrzymał wyróżnienie za zdjęcie "Powietrzna zwada" a Michał Stanecki za zdjęcie "Człowiek vs Natura".
W konkursie diaporam owacyjnie została przyjęta przez festiwalową publiczność prezentacja "Pośpiewajmy" Sebastiana Sołtyszewskiego. Nic więc dziwnego, że widzowie zgromadzeni w Izabelinie przyznali właśnie tej prezentacji Nagrodę Publiczności.
Goście festiwalu byli też pod wrażeniem pokazu Ryszarda Sąsiadka, który był jednym z gości specjalnych tegorocznego festiwalu.
Wszystkich, którzy nie mogli być w Izabelinie serdecznie zapraszamy na nasze grudniowe spotkanie, gdzie będzie można obejrzeć wszystkie nagrodzone prace

Zobacz więcej...

Zebranie Okręgu - listopad 2017


Już w najbliższy weekend festiwal w Izabelinie. Nic więc dziwnego, że przede wszystkim informacje festiwalowe zdominowały część organizacyjną naszego spotkania. Czekamy na niedzielną prezentację naszego kolegi - Ryszarda Sąsiadka. Ale też mamy nadzieję, ze prace naszych członków zostaną docenione w konkursie na Fotografa Roku i konkursie diaporam.
Po sprawach organizacyjnych odbyło się głosowanie nad zdjęciami zgłoszonymi do listopadowej edycji ligi fotografów. W tym miesiącu nagroda rzeczowa i 3 punkty w klasyfikacja przypadła Bogusławowi Czarneckiemu. Wszystkie wyniki i aktualna tabelę znajdziecie TUTAJ.

Zobacz więcej...

Wizje Natury 2017

W dniach 18-19 listopada w Izabelinie koło Warszawy odbędzie się 13. edycja Międzynarodowy Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2017”. Fascynujące opowieści, emocjonujące zmagania konkursowe a przede wszystkim świetne fotografie świata przyrody – to elementy, których na pewno nie zabraknie podczas festiwalowego weekendu.

Udział w tegorocznym Festiwalu zapowiedziało grono znanych fotografów przyrody. Jedną z największych gwiazd tegorocznego festiwalu będzie nasz okręgowy kolega - Ryszard RySa Sąsiadek. Ryszard opowie o tym jak etycznie fotografować przyrodę, o swoich zmaganiach i przeżytych pięknych chwilach, jakich doświadczył fotografując w dolinach rzek, nad jeziorami i w górach. Ale przede wszystkim zaprezentuje fascynującą kolekcję swoich zdjęć.
Innym łódzkim akcentem tegorocznego festiwalu jest osoba przewodniczącego jury konkursowego. Tą bardzo odpowiedzialną rolę organizatorzy powierzyli tym razem prezesowi naszego okręgu - Michałowi Ludwiczakowi.
Więcej informacji o festiwalu na stronie http://www.zpfp.pl/wizje-natury/2017
Zapraszamy.
 

Zapraszamy na spotkanie - 15 listopada 2017

Zapraszamy na kolejne, przedostatnie w tym roku spotkanie. Tym razem głównym gościem będzie dr Radosław Włodarczyk, ornitolog z Uniwersytetu Łódzkiego, który opowie nam jak wiedza biologiczna zwiększa nasze szanse na zrobienie dobrych zdjęć. Temat wart poznania, bo którz nie chciałby maksymalizować swoich szans w fotografowaniu zwierząt?
Poza tym tradycyjnie już omówimy sprawy bieżące oraz krótko zaprezentujemy temat tworzenia fotoksiążek - jak to wygląda w praktyce i ile kosztuje. No i rozstrzygniemy drugą kolejkę naszej fotograficznej ligi. Zgłoszone do listopadowej edycji zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Zapraszamy!

Zebranie Okręgu - październik 2017


Październikowe zebranie okręgu, rozpoczęło się jak zwykle od spraw organizacyjnych. Coraz bliżej do dorocznego festiwalu w Izabelinie, na którym oprócz tradycyjnego konkursu diaporam rozstrzygnięty zostanie również ogólnopolska edycja konkursu na fotografa roku. Inną wielką atrakcją tego festiwalu będzie prezentacja dorobku członka naszego okręgu Ryszarda Sąsiadka. Warto więc wybrać się na tą imprezę.
W dalszej części spotkania Renata Stadnik i Joanna Perera-Zganiacz przedstawiły swoje fotorelacje z październikowych plenerów: Okręgu Wielkopolskiego w Łagowie i Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego w Tarnawie Niżnej.

Zobacz więcej...

Grupa mailingowa zpfp_lodz


Przed wakacjami uruchomiliśmy dla wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Okręgu Łódzkiego ZPFP grupę mailingową. Jest to obecnie jedyny oficjalny kanał komunikacji mailowej pomiędzy członkami.
Aby zapisać się do grupy wyślij prośbę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Niebawem otrzymasz potwierdzenie rejestracji i będziesz otrzymywał/a wszystkie aktualne informacje dotyczące działalności naszego Okręgu.
Aby opublikować wpis w tej grupie, należy wysłać e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zostanie on automatycznie rozesłany do wszystkich uczestników.
Aby informacja z grupy dyskusyjnej nie trafiła do spamu, warto dodać ten adres do tzw. białej listy na twojej skrzynce.

Zebranie Okręgu - wrzesień 2017


Powakacyjne zebranie okręgu, które odbyło się 20 września rozpoczęło się od dwóch fotorelacji. Z Festiwalu "Green Dream Festival" oraz z kolejnej edycji "Kolorowej Lokomotywy". W obu imprezach aktywny udział wzięli łódzcy fotografowie przyrody. Później obejrzeliśmy pokaz zdjęć Basi Grabowskiej zrobionych podczas ostatnich wakacji, Dwie nowe inicjatywy Zarządu, które mamy nadzieję staną się trwałym elementem naszych spotkań to inauguracja "Ligi Fotografów" oraz prezentowanie i recenzowanie ciekawych publikacji przyrodniczych. Tym razem książkę ze swojej biblioteczki prezentował Michał Stanecki.
Wreszcie przyszedł czas na zadanie kluczowego pytania będącego mottem zebrania: Czy jesteśmy świadkami końca ery lustrzanek i czas zamienić je na bezlusterkowce ? Oglądaliśmy aparaty i obiektywy i wymienialiśmy poglądy. Żywa dyskusja potwierdziła fakt, że temat nie jest obojętny żadnemu z pasjonatów fotografii.

Zobacz więcej...

Liga Fotografów

Uruchamiamy LIGĘ FOTOGRAFÓW, która będzie rozwinięciem zabawy z comiesięcznymi konkursami fotograficznymi.
Co miesiąc będziemy ogłaszać temat kolejnego konkursu. Zdjęcia zgłoszone do konkursu nalezy przesłac na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wszystkie zgłoszone zdjęcia zostaną zamieszczone do wglądu na stronie okręgu. Na kolejnym zebraniu odbędzie się jednorazowe pokazanie zdjęć i głosowanie, w którym wyłonimy trzy najlepsze fotografie. Zwycięzcy będą otrzymywać drobne nagrody.
Za pierwsze miejsce przyznane zostaną 3 punkty, za drugie 2 i za trzecie 1. Punkty będą co miesiąc dodawane do tabeli, która na koniec sezonu wyłoni zwycięzcę naszej LIGI. Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową. Aktualizowana tabela LIGI będzie dostępna w osobnej zakładce na stronie Okręgu. Konkursy będą miały charakter otwarty i będą mogły brać w nich udział również osoby spoza Związku.
Temat pierwszego konkursu to „LATO” (fotografia przyrodnicza – interpretacja tematu dowolna). Zwycięzców wyłonimy po głosowaniu na zebraniu październikowym.

Kolorowa Lokomotywa 2017


Od 5. już lat członkowie naszego okręgu biorą czynny udział w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego, organizowanym przez Łódzki Dom Kultury. Celem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostaną ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu.

Zobacz więcej...

parent menu item not found: "130"