Zapraszamy na spotkanie - 16 października 2019

Zapraszamy na comiesięczne spotkanie sympatyków fotografii przyrodniczej i członków Okręgu Łódzkiego ZPFP, które odbędzie się 16 października o godzinie 18:00. Tematem przewodnim będzie narzędzie dla fotografa, jakim jest Adobe Lightroom. Przed wakacjami oglądaliśmy jego możliwości w zakresie katalogowania zdjęć, a teraz skupimy się na wywoływaniu i obróbce. Wszystko oczywiście w aspekcie fotografii przyrodniczej. Serdecznie zapraszamy!

Zebranie okręgu - wrzesień 2019

Frekwencja na pierwszym spotkaniu w nowym sezonie świadczyła o tym, że wakacje jeszcze nie dla wszystkich się skończyły. ;-) Wielu z naszych członków nie wróciło jeszcze z fotograficznych wojaży, dlatego zebranie odbyło się w dość kameralnym gronie.
W części organizacyjnej Tomek Buczko opowiadał o planach ekspansji w Internecie. Dopracowywana jest koncepcja stworzenia specjalnego, zamkniętego profilu na Facebooku dla członków ZPFP, na którym poddawane byłyby ocenie zdjęcia publikowane przez naszych fotografów. Wyselekcjonowane w ten sposób najlepsze zdjęcia, będą  później prezentowane  na Instagramie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na spotkanie - 18 września 2019

Zaczął się wrzesień i wyjątkowo suche lato dobiega końca. To dobry czas na podsumowanie okresu wakacyjnego, który dla Okręgu Łódzkiego był jak zwykle czasem intensywnym fotograficznie. Na spotkaniu pooglądamy zdjęcia przygotowane przez naszych członków i porozmawiamy o planach na drugą połowę roku. Serdecznie zapraszamy!

Kolorowa Lokomotywa 2019

W tym roku, już po raz siódmy, Łódzki Dom Kultury zorganizował dla dzieci z województwa łódzkiego projekt ekologiczno-artystyczny "Kolorowa Lokomotywa"
Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. 
Na szlaku Lokomotywy nie mogło zabraknąć, jak co roku, osób związanych z Okręgiem Łódzkim ZPFP. Nasi fotografowie przygotowali i przeprowadzili warsztaty terenowe, na których uczyli jak fotografować przyrodę.  Dzieciaki były zachwycone :-)
Zwieńczeniem warsztatów był konkurs fotograficzny pn. „Natura w obiektywie”.

"Zobacz więcej"

Liga fotografów - podsumowanie sezonu 2018/2019

We wrześniu 2018 rozpoczęliśmy drugi sezon współzawodnictwa w okręgowej Lidze Fotografów
Nasz konkurs polega na wybieraniu co miesiąc zdjęcia przyrodniczego, które najlepiej ilustruje zadany wcześniej temat. W zabawie mogą wziąć udział nie tylko członkowie naszego okręgu, ale wszyscy sympatycy fotografii przyrodniczej. Na zebraniach okręgowych wybieramy najlepsze prace, a pierwsze trzy zdjęcia są premiowane ligowymi punktami. Suma punktów na koniec sezonu decyduje o zwycięstwie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Podobnie jak w poprzednim sezonie, do końca nie było wiadomo kto wygra. O miejscu na podium zadecydowało ostatnie głosowanie.
Laureatami sezonu 2018 - 2019 zostali:
1. Krzysztof Korc
2. Marek Sykuła
3. Marian Jarosiński
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom naszej zabawy. We wrześniu rozpoczynamy nowy sezon.
Wszystkie zgłoszone w poszczególnych miesiącach zdjęcia znajdziecie na tej witrynie w menu "Archiwum 2018/2019" a kompletna tabela wyników i linki do wyróżnionych prac są TUTAJ.
 
 

Trzy dni w puszczy - wystawa poplenerowa

„Trzy dni w puszczy” – taki tytuł nosi wystawa zorganizowana przez Okręg Łódzki Związku Polskich Fotografów Przyrody, będąca pokłosiem 3-dniowego pleneru, jaki się odbył w czerwcu br. w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Otwarcie wystawy nastąpiło 21 lipca 2019 r. podczas uroczystego „Dnia Bolimowa” – dorocznego święta, obchodzonego w tym roku po raz 21. Można je oglądać w miejscowym Domu Kultury do 15 września tegoż roku. Wystawie towarzyszył konkurs publiczności na najlepsze zdjęcie. Zwyciężyła praca nr 28, pod tytułem „Klejnot znad Rawki” autorstwa Małgorzaty Szafrańskiej-Kuhn, przedstawiająca bajecznie kolorową „rozedrganą” ważkę świteziankę. Autorce serdecznie gratulujemy.

Wiosenne wystawy

W pierwszym półroczu 2019 roku mieliśmy przyjemność oglądać trzy wystawy zdjęć przyrodniczych wykonanych przez członków naszego Okręgu. Dwie wystawy indywidualne „Moczary i Uroczyska” – Adriany Bogdanowskiej i „Gray & White” – Michała Ludwiczaka, oraz wystawę zbiorową podsumowującą rywalizację o tytuł Fotografa Roku 2019.
 
 
 
 
 
 
parent menu item not found: "130"