Wystawa - "Trzy dni w puszczy"


Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie zapraszają na wystawę  fotograficzną "Trzy dni w puszczy".
Plenerowa prezentacja zdjęć odbędzie się 21 lipca 2019 roku na Rynku im. Tadeusza Kościuszki w Bolimowie podczas Dni Bolimowa. Początek imprezy o godzinie 15:00.
Następnie wystawa zostanie przeniesiona do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Bolimowie na ulicy Łowickiej 9, gdzie będzie można ją oglądać do 15 września 2019 roku.
Zapraszamy.

"Piękno przyrody" - wystawa na Politechnice Łódzkiej

 
10 lipca 2019 roku w galerii "Krótko i Węzłowato" na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, odbył się wernisaż wystawy członków Okręgu Łódzkiego ZPFP pod tytułem "Piękno przyrody".
Wystawa jest prezentacją najciekawszych fotografii przyrodniczych, wykonanych w ostatnich latach, przez fotografów zrzeszonych w naszym okregu. Zdjęcia będą prezentowane do końca wakacji. Zapraszamy.

Zobacz więcej...

Zebranie okręgu - czerwiec 2019

Czerwcowe spotkanie fotografów przyrody zdominowały trzy tematy, Walny Zjazd delegatów ZPFP, plener okręgowy oraz Lightroom. Gościem zebrania był Irek Graff z okręgu Mazowieckiego ZPFP
Zebranie rozpoczęło się od sprawozdania przedstawicieli naszego okręgu, biorących udział w obradach Walnego Zjazdu Delegatów ZPFP.
Na zjeździe wybrano skład nowego Zarządu Głównego ZPFP oraz wskazano najważniejsze kierunki działania stowarzyszenia w kadencji 2019-2022. W celu sprawnej realizacji  zaplanowanych zadań, Zarząd powoła specjalistyczne grupy robocze, zajmujących się poszczególnymi aspektami działalności. Zapowiadane są też istotne zmiany w Kodeksie Etycznym dotyczące m.in zakazu wabienia dźwiękiem i dokarmiania dużych ssaków. Od nowego roku prawdopodobnie wzrosną też składki członkowskie. Szczegóły tych spraw poznamy już niebawem.

Czytaj więcej...

Zuchy ze szczepu Szarych Szeregów fotografują przyrodę

25 maja 2019 r odbyła się coroczna impreza Łódzkiego Szczepu Szare Szeregi pod hasłem "W zgodzie z naturą". Zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy m.in. wzięli udział w grach terenowych, poznali życie pszczół, tworzyli harcerską ikebanę, nagrywali Ptasie Radio i brali udział w wieczornym ognisku.
Podczas jednej z gier terenowych Zuchy miały niezwykłą okazję brać udział w zajęciach z fotografii przyrodniczej przygotowanych przez jednego z członków Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody - Piotra Szewczyka. Dzieci zapoznały się ze sprzętem fotograficznym, teleobiektywem, robiły zdjęcia, przebierały się w kamuflaż fotografa przyrody i chowały się w czatowni. Było mnóstwo pytań, uśmiechu i zabawy.
Kadra Szczepu Szare Szeregi serdecznie dziękuje Piotrowi za super zajęcia i poświęcony czas :)

Zobacz więcej...

Zebranie okręgu - maj 2019

Wiosna jeszcze w pełni, ale my już na spotkaniu majowym dokonaliśmy pierwszych podsumowań tej, jakże atrakcyjnej dla fotografów przyrody, pory roku.
Zanim jednak ośmiu fotografów zaprezentowało swoje pokazy, Prezes Okręgu przedstawił plany nowego Zarządu na najbliższą kadencję. Oprócz wystaw fotografii  i tradycyjnych plenerów pojawi się sporo nowości. Zgodnie z sugestiami naszych członków, będzie więcej spotkań tematycznych, poświęconych praktycznym aspektom fotografowania przyrody. Będą wykłady np. o fotografii nocnej, podwodnej, korzystania z pływała i drona. Będzie wymiana doświadczeń dotycząca specyfiki fotografowania w różnych środowiskach (góry, las, woda, tereny otwarte) oraz rozmaitych fotoprzyrodniczych fenomenów (rykowisko, bekowisko, toki i migracje ptaków, gody płazów itp.)

Czytaj więcej...

Podwójny sukces

Tegoroczna odsłona konkursu Fotograf Roku w naszym Okręgu miała niecodzienny finał. Dwóm twórcom udało się powtórzyć swój sukces sprzed roku. Tytuł Fotografa Roku 2019 przypadł bowiem w udziale Michałowi Staneckiemu za zdjęcie "Noc jeleni", natomiast Nagrodę Publiczności otrzymała Adriana Bogdanowska za zdjęcie "MoCZARY". Identyczne trofea zdobyli oni w zeszłorocznej edycji konkursu !
Nie jest łatwo zdobyć tytuł najlepszego fotografa, ale powtórzyć ten sukces rok po roku - to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie. Przysłowie mówi, że "do trzech razy sztuka". Zobaczymy zatem jak będzie za rok. :-)

Nowe władze Okręgu Łódzkiego ZPFP

W dniu 17 kwietnia 2019 roku odbyło się Walne Zgromadzenie członków Okręgu Łódzkiego ZPFP. Zgromadzeniu przewodniczył Ryszard Sąsiadek.
W imieniu ustępującego Zarządu, sprawozdanie z działalności Okręgu w latach 2016-2019 przedstawił Wiceprezes - Michał Stanecki.
W sprawozdaniu można przeczytać między innymi, iż podczas ostatniej kadencji wdrożono wiele nowych inicjatyw. Nasz Okręg współorganizował Festiwal Fotografii Krajobrazowej „Obecność”, brał aktywny udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im Włodzimierza Puchalskiego, regularnie brał udział w  Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki UŁ, w Festiwalu Ekologicznym Green Dream Festival oraz promował się w lokalnych mediach. Nasi członkowie realizowali warsztaty terenowe w Rąbieniu, warsztaty fotograficzne dla dzieci w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa”, brali czynny udział w festiwalu „Wizje Natury”.

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"