Zebranie Okręgu - czerwiec 2017

Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu Michał Stanecki opowiedział o atrakcjach przyrodniczych Jeziora Nezyderskiego i Alp Wschodnich. Relacja ilustrowana była doskonałymi zdjęciami i na pewno zachęciła wielu z nas do odwiedzenia tego atrakcyjnego (nie tylko przyrodniczo) zakątka Europy.
Ale zanim to nastąpiło obejrzeliśmy relację z wernisażu naszej okręgowej wystawy "Sceny z życia lasu", prezentację Grażyny Dębowskiej będącą podsumowaniem jej wystawy "Piękno polskiej przyrody" oraz relację z warsztatów fotograficznych na torfowisku Rąbień.
Później prześledziliśmy dwie relacje z plenerów: Misi Stadnik z mazurskiego fotografowania w okolicy wsi Krutyń oraz Michała Ludwiczaka z objazdowego pleneru nieformalnej grupy miłośników karkonoskich wodospadów.
Następnie rozstrzygnęliśmy comiesięczny konkurs fotograficzny. Zwyciężyła praca Zbigniewa Cieśli przedstawiająca, w dość niekonwencjonalny sposób, czaple białe. Pierwszą część spotkania dopełnił niebanalny pokaz najnowszych zdjęć Kasi Świętochowskiej.
Teraz wakacyjna przerwa a na wrześniowym spotkaniu powrócimy do technicznych aspektów fotografii. Czy nadchodzi zmierzch wielkich i ciężkich lustrzanek ? Czy bezlusterkowce to przyszłość fotografii przyrodniczej ? O tym podyskutujemy za dwa miesiące. A na razie kolekcjonujemy wakacyjne kadry, bo już jesienią rusza nasza okręgowa liga fotograficzna.
parent menu item not found: "130"