Zebranie Okręgu - wrzesień 2017


Powakacyjne zebranie okręgu, które odbyło się 20 września rozpoczęło się od dwóch fotorelacji. Z Festiwalu "Green Dream Festival" oraz z kolejnej edycji "Kolorowej Lokomotywy". W obu imprezach aktywny udział wzięli łódzcy fotografowie przyrody. Później obejrzeliśmy pokaz zdjęć Basi Grabowskiej zrobionych podczas ostatnich wakacji, Dwie nowe inicjatywy Zarządu, które mamy nadzieję staną się trwałym elementem naszych spotkań to inauguracja "Ligi Fotografów" oraz prezentowanie i recenzowanie ciekawych publikacji przyrodniczych. Tym razem książkę ze swojej biblioteczki prezentował Michał Stanecki.
Wreszcie przyszedł czas na zadanie kluczowego pytania będącego mottem zebrania: Czy jesteśmy świadkami końca ery lustrzanek i czas zamienić je na bezlusterkowce ? Oglądaliśmy aparaty i obiektywy i wymienialiśmy poglądy. Żywa dyskusja potwierdziła fakt, że temat nie jest obojętny żadnemu z pasjonatów fotografii.

Dwaj koledzy, którzy są zwolennikami tezy, że "małe jest piękne" zaprezentowali zalety swojego nowego sprzętu. Zwolennicy tradycyjnych lustrzanek mieli również mocne argumenty na poparcie tezy, że "rozmiar ma znaczenie" ;-). Dyskusja była bardzo interesująca, choć jak słusznie zauważył jeden z uczestników spotkania, przypominała ona raczej poszukiwanie aparatu idealnego, który sprawdziłby się w każdej sytuacji, a taki rzecz jasna nie istnieje. W różnych okolicznościach różne rodzaje sprzętu uwidaczniają zarówno swoje przewagi jak i braki. Tak więc mimo, że bezlusterkowce bez wątpienia niebawem zagoszczą w wielu fotograficznych plecakach, to jeszcze przez jakiś czas na pewno będziemy słyszeli w terenie również kłapanie poczciwego "lustra".
 
parent menu item not found: "130"