Zebranie okręgu - maj 2018

Spotkanie majowe obfitowało w pokazy wiosennych zdjęć. Większość z nas wróciła już z wiosennych plenerów i mogła się pochwalić swoimi tegorocznymi osiągnięciami.
Ale zanim rozpoczęły się prezentacje Michał Stanecki zarekomendował nam dwie ciekawe książki. "Górskie wyprawy fotograficzne" Karola Nienartowicza, to poradnik zawierający wiele bardzo cennych rad dla wszystkich, którzy wybierają się z aparatem w góry. Ponieważ autor jest pasjonatem gór i wybitnym fotografem górskim, więc oprócz wartościowych wskazówek i doświadczeń możemy też obejrzeć w książce wspaniałe zdjęcia górskich krajobrazów.
Z kolei książka Piotra Tryjanowskiego "Rozum z ptakami odlatuje", to opis środowiska miłośników ptaków. Jak każde hobby ptasiarstwo ma swoje blaski jak i cienie. Te ostatnie często są przemilczane na forum publicznym, ale autor nie stroni od trudnych tematów. Warto przeczytać, bo publikacja dotyka również kwestii etyki fotografowania ptaków.
Później rozstrzygnęliśmy majową edycję ligi fotografów. Wygrała pięknie romansująca ze sobą para perkozów sfotografowana przez Krzysztofa Korca. Aktualna tabela jest TUTAJ. W ostatniej czerwcowej turze wszystko jeszcze może się zdarzyć, bo różnice między liderami są naprawdę niewielkie. Zachęcamy wszystkich do udziału w ostatniej edycji ligi w tym sezonie. Czerwcowy temat to "Sielanka". Według słownikowej definicji sielanka to niczym niezmącone, pogodne, spokojne i beztroskie życie. Czy takie życie występuje w naturze? Ciekawi jesteśmy jak ten temat zinterpretują fotografowie przyrody
W dalszej części spotkania, w cyklu "Historia jednego zdjęcia " Marian Jarosiński opowiadał jak fotografując sarnę złapał w kadrze swojego kolegę fotografa, który niechcący stał się "bohaterem drugiego planu". Autofokus lustrzanki zadziałał perfekcyjnie, bo pędząca w zakrzaczonym terenie sarna wyszła znakomicie.
Wreszcie pokazy fotografii, na które wszyscy czekali. Duży procent stanowiły, co nie dziwi o tej porze roku, zdjęcia biebrzańskie, ale było też sporo innych klimatów
Piotr Szewczyk zademonstrował swoje wysokiej klasy fotograficzne zdobycze znad Biebrzy i Białowieży.
Marian Jarosiński zaprezentował plon swojej wycieczki nad Biebrzę. Zależało mu głównie na batalionach ale udało się sfotografować wiele innych ciekawych gatunków
Robert Rusin pokazał szeroką paletę zainteresowań. Zdjęcia węży, stada jeleni na mokradłach a także swoje eksperymenty z fotografowaniem leśnych kwiatów.
Krzysztof Korc skoncentrował się tej wiosny na fotografowaniu ptaków. Również był nad Biebrzą ale sporo cennych zdjęć zrobił również nad zbiornikiem Jeziorsko.
Maciej Cichosz - miłośnik górskich pejzaży, tym razem zaprezentował kolekcję subtelnych ujęć wiosennych kwiatów.
Małgorzata i Krzysztof Kuhn - pokazali piękną prezentację multimedialną z arboretum w Wojsławicach gdzie wiosną można podziwiać bajkowo kwitnące rododendrony i azalie.  
Wreszcie na zakończenie Misia Stadnik opowiedziała o plenerze krokusowym w Zakopanem ilustrując swoje opowieści widowiskowym fotoreportażem.
20 czerwca spotykamy się po raz ostatni przed wakacyjną przerwą. Zapraszamy wszystkich sympatyków fotografii przyrodniczej do Łódzkiego Domu Kultury.
 
 
parent menu item not found: "130"