Wernisaż wystawy Fotograf Roku 2019 ZPFP Okręgu Łódzkiego

We wtorek 2 kwietnia w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbył się wernisaż wystawy Fotograf Roku 2019 Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wystawa podsumowuje kolejny udany rok działalności naszego stowarzyszenia.
Na spotkaniu, które jak zwykle zgromadziło wielu gości, ogłoszono wyniki konkursu. Decyzją Jury Fotografem Roku 2018 Okręgu Łódzkiego ZPFP został Michał Stanecki.
Na wystawie zaprezentowanych zostało 45 najlepszych prac o szeroko rozumianej tematyce przyrodniczej, podzielonych na 9 kategorii: Krajobraz, Ptaki, Ssaki, Owady, Inne zwierzęta, Rośliny, Kompozycja i forma, Impresje i Świat w naszych rękach.
GRAND PRIX - Michał Stanecki "Noc jeleni"
Nagroda publiczności - Adriana Bogdanowska "MoCZARY"
IMPRESJE
I miejsce - Małgorzata Markuszewska "Nowy dzień"
II miejsce - Małgorzata Markuszewska "Pośród traw"
III miejsce - Małgorzata Markuszewska "Magiczny poranek"
wyróżnienie - Michał Stanecki "Utkane ze światła"
wyróżnienie - Małgorzata Markuszewska "O poranku"
INNE ZWIERZĘTA
I miejsce - Daria Troczyńska "bez tytułu"
II miejsce - Adriana Bogdanowska "MoCZARY"
III miejsce - Ryszard Sąsiadek "Jaszczurka trójpręga"
wyróżnienie - Renata Stadnik "Z widokiem na bałagan"
wyróżnienie - Daria Troczyńska "bez tytułu"
KOMPOZYCJA I FORMA
I miejsce - Michał Stanecki "Samotność"
II miejsce - Michał Stanecki "Meander"
III miejsce - Włodzimierz Stanisławski "Kompozycja III"
wyróżnienie - Adriana Bogdanowska "Gdzieś w odległej galaktyce"
wyróżnienie - Bogusław Czarnecki "Hartowanie"
KRAJOBRAZ
I miejsce - Tomasz Buczko "Jezioro Dreńskie"
II miejsce - Tomasz Buczko "Jezioro Dreńskie"
III miejsce - Marek Sykuła "Bałtyckie wybrzeże  -  po zachodzie"
wyróżnienie - Katarzyna Świętochowska "Połysk"
wyróżnienie - Tomasz Buczko "Puszcza Pilicka"
OWADY I PAJĘCZAKI
I miejsce - Katarzyna Świętochowska "Zamigotał świat"
II miejsce - Bogusław Czarnecki "W sieci"
III miejsce - Małgorzata Markuszewska "Oświecony"
wyróżnienie - Adriana Bogdanowska "Cienka zielona linia"
wyróżnienie - Bogusław Czarnecki "W porannej rosie"
PTAKI
I miejsce - Adam Mańka "Pójdźka"
II miejsce - Marek Sykuła "Sejmikujemy ?"
III miejsce - Adam Mańka "Modrak"
wyróżnienie - Michał Ludwiczak "Moja!"
wyróżnienie - Krzysztof Korc "Bąk"
ROŚLINY, GRZYBY, POROSTY
I miejsce - Małgorzata Markuszewska "Na łące …"
II miejsce - Bogusław Czarnecki "Mój ci on"
III miejsce - Renata Stadnik "Światełko do nieba"
wyróżnienie - Andrzej Miśkiewicz "Bez tytułu"
wyróżnienie - Marek Sykuła "Kielich"
SSAKI
I miejsce - Michał Stanecki "Noc jeleni"
II miejsce - Krzysztof Korc "Foki"
III miejsce - Krzysztof Korc "Pan na włościach"
wyróżnienie - Adam Mańka "Jeleń szkocki"
wyróżnienie - Adam Mańka "Humbak"
ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH
I miejsce - Michał Ludwiczak "Pośród betonu"
II miejsce - Renata Stadnik "Czas zadumy"
III miejsce - Michał Stanecki "Las w słoiku"
wyróżnienie - Andrzej Miśkiewicz "Bez tytułu"
wyróżnienie - Ryszard Sąsiadek "Paragon"
parent menu item not found: "130"