Zebranie okręgu - marzec 2018


Marcowe zebranie rozpoczęliśmy od przypomnienia, że nasz okręg bierze udział w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. To już 17 kwietnia, dzień przed naszym kolejnym zebraniem. Ze swoją prezentacją "Spotkanie z fotografią przyrodniczą" wystąpimy w bloku tematycznym Kultura i Sztuka. Zapraszamy o godzinie 18:00 na Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 31 do Auli im. prof. S. Liszewskiego.

Następnie powspominaliśmy niedawny wernisaż naszej wystawy w Galerii Łódzkiego Towarzystwie Fotograficznego, oglądając fotoreportaż Sebastiana Sołtyszewskiego z tego wydarzenia.
Nasz stały punkt programu "Historię jednego zdjęcia" poprowadził Fotograf Roku 2018 Michał Stanecki. Michał opowiedział jak powstało zdjęcie z mikrokosmosu, które dało mu ten zaszczytny tytuł.
Kolejnym punktem programu był efektowny pokaz zdjęć Tomka Buczko, który jest nowym kandydatem do naszego okręgu.

Rozstrzygnęliśmy też ligę fotografa. Temat "Przedwiośnie" sprawił wszystkim sporo kłopotu, zwłaszcza w kontekście gwałtownego nawrotu zimy w marcu. Zwyciężył zdecydowanie Radek Szary ze swoim wysmakowanym przedwiosennym krajobrazem. Tematem kwietniowej ligi są "Drzewa". Na zdjęcia czekamy do 10 kwietnia.

Wreszcie główny element spotkania. Wykład Michała Ludwiczaka na temat tworzenia diaporam i multimedialnych pokazów zdjęć.
Poruszonych zostało wiele zagadnień m.in. wybór zdjęć i podkładu muzycznego, najlepsze narzędzia do tworzenia pokazów, formaty plików, synchronizacja, tempo i optymalny czas pokazu, przejścia między zdjęciami, edycja dźwięku czy efekty specjalne. Michał na naszych oczach stworzył od podstaw krótki pokaz, co dało nam wszystkim wyobrażenie z jednej strony o złożoności zagadnienia a drugiej, że przy pewnej wprawie, da się to zrobić ;-) Sama strona techniczna nie gwarantuje niestety sukcesu. Najważniejsze są znakomite zdjęcia i przede wszystkim dobry pomysł na prezentację..
 
 
parent menu item not found: "130"