Liga fotografów - 03/2020


Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Marzec/Kwiecień 2020 temat "Konflikt"

Czytaj więcej...

Liga fotografów - 02/2020

 
Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Luty 2020 temat "Symetria"

Czytaj więcej...

V Przegląd Pokazów Multimedialnych

Zapraszamy do udziału w V Przeglądzie Pokazów Multimedialnych w Poleskim Ośrodku Sztuki, których tematyką jest przyroda.
W naturze znaleźć można bogatą różnorodność tematów. Dlatego też każdy z członków naszego Związku ma swoją ulubioną część przyrody, którą pokazuje na swoich fotografiach. Jedni pragną pokazać urodę pejzaży skąpanych w mgłach, inni dokumentują fascynujące życie dużych zwierząt, jeszcze inni znajdują piękno w tym czego na pierwszy rzut oka nie widać - w mikroświecie. Zdjęcia te obejrzymy w bardzo atrakcyjnej formie diaporam, czyli audiowizualnych spektakli, których tworzywem są nieruchome obrazy i zsynchronizowany z nimi dźwięk.
Autorzy pokazów to fotografowie z wieloletnim stażem i doświadczeniem terenowym, uczestnicy wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także laureaci konkursów krajowych i międzynarodowych.
Swoje pokazy zaprezentują: Joanna Antosik-Żołądek, Adriana Bogdanowska, Grażyna Dębowska, Marian Jarosiński, Krzysztof Kuhn, Michał Ludwiczak, Małgorzata Markuszewska, Andrzej Miśkiewicz, Anna Ogar, Ryszard Sąsiadek, Sebastian Sołtyszewski, Renata Stadnik, Michał Stanecki, Małgorzata Szafrańska-Kuhn i  Piotr Szewczyk.
W przerwach między pokazami, tradycyjnie będzie można porozmawiać z autorami zdjęć i dowiedzieć się o działalności naszego stowarzyszenia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej 26 lutego (środa) do siedziby POS na ulicę Bratysławską 6a. Początek imprezy - godzina 18:00.

Zapraszamy na spotkanie - 19 lutego 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie z fotografią przyrodniczą w Łodzi. Jak zwykle pooglądamy trochę zdjęć, powspominamy miniony plener na Stogu Izerskim, rozstrzygniemy kolejną edycję zmagań naszej Ligi Fotografów. Głównym punktem lutowego spotkania będzie jednak prezentacja Krzysztofa Korca dotycząca jego pobytu w Indonezji. Będzie dużo przyrody, ale nie tylko! Serdeczne zapraszamy WSZYSTKICH pasjonatów przyrody do Łódzkiego Domu Kultury, 19. lutego 2020 o 18:00 (sala 308).

Wystawa Michała Staneckiego

"Galeryjka Olimpijka", jak zwykle gościnna dla fotografów przyrody, tym razem zaprezentuje wystawę naszego okręgowego kolegi Michała Staneckiego. Zważywszy, że Michał już od dwóch lat dzierży tytuł „Fotografa Roku” w naszym okręgu, więc miłośnicy fotografii przyrodniczej na pewno nacieszą oko wspaniałymi zdjęciami. Wystawa nosi tytuł "Inny punkt widzenia", a na wernisaż zapraszamy już w czwartek 13 lutego, trochę po 18:00. Do zobaczenia.

Zebranie okręgu - styczeń 2020

Styczniowe zebranie rozpoczęliśmy od przypomnienia, że trwa w naszym Okręgu zbieranie zdjęć do konkursu "Fotograf Roku 2020".  Zdjęcia można nadsyłać, najpóźniej do 2 lutego, do Tomasza Buczko. Przypomnieliśmy o sposobach dostarczania zdjęć, wymogach dotyczących kart zgłoszeniowych, nazewnictwie plików, ich rozdzielczości, limitach zdjęć oraz oczywiście o wymogu opłacenia składek członkowskich co najmniej do czerwca 2020 roku :-)
Szczegółowe informacje zostały rozesłane do wszystkich członków, można je także uzyskać kontaktując się z Tomkiem.
Przewodniczącym konkursowego Jury "Fotografa Roku" został w tym roku nasz kolega z Okręgu Wielkopolskiego Maciej Pietrzak. A w podjęciu arcytrudnych decyzji o wyborze najlepszych zdjęć, pomogą mu dwie koleżanki z Okręgu Mazowieckiego: Urszula Frydrych i Dorota Kycia.

Czytaj więcej...

Fotograf Roku 2020 OŁ ZPFP

Do końca stycznia gromadzimy w naszym Okręgu zdjęcia do konkursu "Fotograf Roku 2020". Zbiórkę zdjęć koordynuje Tomek Buczko i to z nim należy kontaktować się w sprawie wysyłki zdjęć, parametrów technicznych, nazw plików, limitów itp. Wyniki na poziomie okręgowym poznamy już 24 marca 2020, podczas wernisażu wystawy zdjęć nagrodzonych w tym konkursie.
A kto zadecyduje, które zdjęcia zostaną nagrodzone? Jak co roku zaprosiliśmy do Jury czołowych polskich fotografów przyrody, nieprzeciętnych specjalistów w tej dziedzinie.
Przewodniczącym Jury został Maciej Pietrzak z Okręgu Wielkopolskiego. A w podjęciu arcytrudnych decyzji o wyborze najlepszych zdjęć, pomogą mu dwie wybitnie utalentowane koleżanki z Okręgu Mazowieckiego: Urszula Frydrych i Dorota Kycia.

Zapraszamy na spotkanie - 15 stycznia 2020

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z fotografią przyrody. W grudniu oglądaliśmy wyśmienite diaporamy i wielu z nas postanowiło spróbować swoich sił w tej formie prezentacji zdjęć. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża sie kolejny Przegląd Diaporam w Poleskim Ośrodku Sztuki. Dlatego podczas najbliższego spotkania głównym tematem będzie tworzenie diaporam i pokazów multimedialnych. Postaramy się poruszyć wszystkie aspekty procesu tworzenia, począwszy od pomysłu i poszukiwania inspiracji, poprzez dobór odpowiednich zdjęć i muzyki, na podstawach tworzenia pokazu w programie komputerowym kończąc. Oprócz tego pooglądamy oczywiście sporo zdjęć przyrodniczych :-)
 

Liga fotografów - 01/2020


Zdjęcia zgłoszone do Ligi Fotografów Okręgu Łódzkiego
Styczeń 2020 temat "Przemijanie"

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"