HeaderSearchForm

 

Wystawy w Suchej Beskidzkiej

W czwartek 17 października zostanie otwarta retrospektywna wystawa zdjęć członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP na zamku w Suchej Beskidzkiej
Organizuje ją Agencja Zegart oraz Babiogórski Park Narodowy. Składać się będzie z wybranych fotografii z konkursu na Fotografa Roku z lat 2001–2014 i będzie prezentowana do 1 grudnia. W tym samym miejscu i czasie udostępniona będzie też wystawa autorska Irka Graffa, który w trakcie prelekcji po wernisażu opowie o pokazywanych pracach i działalności ZPFP, a także przybliży fotografowanie przyrody.
wystawa 19-10 OMiIG SuchaB zaproszenie 1200
Tytuł całości wydarzenia: "PRZYRODA O KAŻDEJ PORZE"
Wystawy:
"Od świtu do zmierzchu"
- retrospektywna Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
wybranych zdjęć z konkursu na Fotografa Roku z lat 2001–2014
"Od wieczora do poranka"
- indywidualna Ireneusza Graffa
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury / Zamek Suski w Suchej Beskidzkiej
Termin: 17 października (wernisaż) - 1 grudnia
Autorzy prac:
Joanna Antosik, Łukasz Bożycki, Piotr Buda, Robert Dejtrowski, Krzysztof Dragan, Urszula Frydrych, Ireneusz Graff, Katarzyna Gubrynowicz, Saturnina i Artur Homan, Przemysław Jośko, Stanisław Kinelski, Marek Lejbrandt, Adam Ławnik, Andrzej Łukijańczuk, Grzegorz Okołów, Maciej Pawelec, Tomasz Stępień, Grażyna Szkatuła, Robert Toczewski, Konrad Wiśniewski, Michał Zabokrzecki, Grzegorz Żebrowski
 

Zmiany w Zarządzie Okręgu i na stanoiwisku Prezesa

Janusz Kaczmarczyk 14 września złożył pisemną rezygnację z funkcji skarbnika i z prac w Zarządzie Okręgu. Przeprowadził się na stałe w inny kraniec Polski, nie będzie w stanie uczestniczyć w pracach Zarządu.

Jednocześnie z funkcji Prezesa Okręgu zrezygnował Witold Gorzelski, gdyż nie jest w stanie aktualnie pogodzić dodatkowych obowiązków z pracą zawodową.

Wobec powyższego zarząd dokooptował do swojego składu Ewę Bartniak, która będzie pełniła funkcję skarbnika. Funkcję prezesa powierzono Mariuszowi Lewandowskiemu, który będzie łączył ją z obowiązkami sekretarza.

Powakacyjne spotkania Okręgu Mazowieckiego ZPFP

Zapraszamy na najbliższe spotkania Okręgu Mazowieckiego ZPFP:

Środa 25 września 2019
Główne tematy: fotografie członków i kandydatów, podsumowanie konkursu „Przyroda w letnim słońcu”..

Wtorek 22 października 2019

Środa 27 listopada 2019

OM spot baner 19-09 kolejne 1200

Czytaj więcej...

Spotkanie Okręgu 26.06 - z Arkadiuszem Szarańcem

Zapraszamy na kolejne spotkanie Okręgu Mazowieckiego ZPFP:
w środę 26 czerwca w sali na piętrze Warsztatu Warszawskiego przy Placu Konstytucji 4
w godzinach: 17:30 do 19:30.
Spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem i rozmowa na temat jego książki "Warszawa dzika"
oraz prezentacja fotografii Urszuli Frydrych, zarówno zamieszczonych w tej książce (m.in. na okładce), jak i wykonanych w ostatnim czasie.
W pozostałym czasie prezentacja zdjęć członków okręgu. Główny temat spotkania: dzika przyroda w mieście. Wstęp wolny!

 Warszawa dzika - Szaraniec Arkadiusz
 
Arkadiusz Szaraniec
- ekoista i obieżykraj, świetny gawędziarz, autor książki "Żubry lubią jeżyny" i cyklu felietonów "Zwierzę w mieście" w miesięczniku Stolica.
W najnowszej książce opowiada o dzikich zwierzętach, których wiele osób nie spodziewa się spotkać w Warszawie czy innych dużych miastach, a jednak żyją one w naszym bliskim sąsiedztwie. Opowieści między innymi o bielikach, żurawiach, bobrach, dzikach, rysiach, lisach, sarnach, łosiach. O dzikiej stronie, czasami mało znanej, aglomeracji warszawskiej.

Przed spotkaniem warto posłuchać rozmowy z autorem przeprowadzonej w Radiu dla Ciebie:
https://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-warszawa-dzika/

Spotkanie z Kasią Gubrynowicz 4 czerwca

K Gubrynowicz-okiem fotografa-font 1200
Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Gubrynowicz poświęcone fotografii krajobrazowej we wtorek 4 czerwca w ramach cyklu "Okiem Fotografa" w Centrum Promocji Kultury przy Podskarbińskiej 2 na Grochowie.

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa "Nasze fascynacje 2019" w Białymstoku

Zapraszamy na oficjalne otwarcie Wystawy pokonkursowej "Nasze Fascynacje 2019” w Białymstoku, zorganizowanej dzięki aktywności poprzedniego Zarządu OM ZPFP.
Autorami fotografii są członkowie Okręgu Mazowieckiego. Wystawa będzie prezentowana w industrialnych wnętrzach Instytutu Biologii UW w Białystoku przy ul. Ciołkowskiego 1J w dniach od 6 maja do 30 września 2019. Otwarcie wystawy o godzinie 13:00.
Organizator: uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku.

Nowe władze Okręgu Mazowieckiego ZPFP

24 kwietnia 2019 odbyło się Walne Zgromadzenie członków Okręgu Mazowieckiego ZPFP.
W imieniu ustępującego Zarządu sprawozdanie z działalności Okręgu w latach 2016-2019 przedstawiła prezes Małgorzata Bruj.
Po wysłuchaniu sprawozdania Zarządu, sprawozdania finansowego oraz sprawozdania Okręgowej Komisji Rewizyjnej ustępującemu Zarządowi udzielono absolutorium.
Podczas Walnego Zgromadzenia wybrano nowe władze okręgu na kadencję 2019-2022.

Czytaj więcej...

Poza Chaosem

grafikaIrena Iris Szewczyk
Hungarystka, poetka haiku, fotografka, joginka. Członkini Okręgu Mazowieckiego ZPFP.  Na świat patrzy oczami humanistki przepojonej empatią. Jej fotografie są prezentowane na wystawach oraz publikowane w magazynach ikatalogach, otrzymują nominacje i nagrody w konkursach w kraju i za granicą. Pasję fotograficzną i poetyckąumiejętnie spaja tworząc haigi, za które Światowe Stowarzyszenie Haiku w Japonii przyznało jej tytuł Master Haiga Artist.
 
 
 
 
 

Zawiadomienie

http://zpfp.pl/images/phocagallery/okreg-mazowiecki/public/artykuly/2019/m-brzozowiec.jpgZ przykrością informujemy o śmierci naszego kolegi Marka Brzozowca.
Marek Brzozowiec związany był z Polesiem (prawdopodobnie stamtąd pochodził), od paru lat mieszkał jednak w Kampinosie, gdzie wraz z żoną Pauliną zorganizowali w styczniu 2013 roku świetny warunkowo plener OM ZPFP właśnie w Kampinosie (z bezpłatnym wyżywieniem, basenem itp.).
Parał się grafiką, składali książki, robili z żoną różne projekty aktywizujące ludzi itp.
Marek był w ZPFP od 2000 roku.
Pogrzeb planowany jest na wtorek o godz. 15:00 w Kampinosie.
 
 
 
parent menu item not found: "130"