HeaderSearchForm

 

Zapraszamy na kolejny pokaz w kinie Wisła w Warszawie.

To jedno z najlepszych miejsc, gdzie można posłuchać opowieści z podróży. W kinie prezentowałem prawie wszystkie moje pokazy. Został tylko jeden - najciekawszy!
Po raz pierwszy na wielkim ekranie w warszawskim kinie Wisła zaprezentuję historię wyprawy do Gabonu i na Wyspy Św. Tomasza i Książęcą.

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZWIERZAKA NA KIJOWSKIEJ

Zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 17:00 na Dzień Zwierzaka na Kijowskiej na Pradze, w czasie którego otworzymy wspólną wystawę uczestników moich plenerów i warsztatów J, spotkamy się z doktorem Andrzejem Kruszewiczem, porozmawiamy o zwierzakach, warszawskim ZOO i ochronie fauny, no i oczywiście obejrzymy sporo zdjęć zwierzaków na ekranie.

Czytaj więcej...

Podziękowania

XII festiwal fotografii Wizje Natury, mamy już za sobą.
Był to czas spotkań z fotografią  i ludźmi, którzy ją tworzą.
Dzięki Franciszkowi Chmieleckiemu, z obszerną i osobistą analizą wydarzeń Festiwalowych można się zapoznać pod adresem:
http://chmielecki.ddns.net/fotopress/2016/11/foto-izabelin

Czytaj więcej...

Wystawa w Muzeum Ziemi

Wystawa Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi przedstawia zdjęcia pięknej polskiej dzikiej przyrody w Biebrzańskim i Narwiańskim Parku Narodowym oraz okolicach.
Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze tych terenów i różnorodność gatunkową, jest to ulubione, szczególne miejsce dla autorki zdjęć.
Zarówno w obu Parkach jak i w okolicznych wsiach występują rzadkie gatunki zwierząt, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Na wystawie fotografii Doroty Kycia zobaczymy nie tylko bociana i łosia, ale również rzadkie gatunki jak wodniczka czy batalion. Przyroda widziana tzw. gołym okiem intryguje i zachwyca, ale gdy patrzymy przez obiektyw aparatu, z bliska, możemy zaobserwować więcej, poznać lepiej tajniki przyrody oraz życie zwierząt i uchwycić te chwile na fotografiach.
Wernisaż wystawy odbędzie się 1 września o godzinie 18.00
w Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Aleja Na Skarpie 27.
Wystawa będzie czynna od 2 września do 30 października 2016r.
Dorota Kycia – EFIAP, AFRP

Otwarty plener Okręgu Dolnośląskiego

Przekazujemy informację o plenerze w Miliczu
1. Organizatorzy:
Galeria Młyńska 5 (Fundacja Pro Eko-Foto, Kazik Laskowicz) ,
Tel: 602237612, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;
facebook: Kazik Laskowicz lub Galeria Młynska 5;

Czytaj więcej...

Fotograf Roku OM ZPFP - Wernisaż

Dzień dobry,

Już 3 marca ogłoszone zostaną wyniki w naszym corocznym konkursie na FOTOGRAFA ROKU OM ZPFP 2016. Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Nasze fascynacje 2016", będącej zwieńczeniem konkursu na Fotografa Roku Okręgu Mazowieckiego ZPFP. Podczas wernisażu nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu.
W załączniku przesyłamy zaproszenie na wernisaż. Tym razem zaproszenie zdobią zdjęcia wybrane przez  Zarząd ze wszystkich nadesłanych prac. Werdykt Jury zostanie niespodzianką do samego dnia wernisażu.

Czytaj więcej...

Grzegorz Okołów - wernisaż i wystawa prac

Witam.
W imieniu autora prac, Grzegorza Okołowa, zzapraszamy na wernisaż i wystawę Jego prac. Szczegóły na załączonym plakacie.
Zarząd OM ZPFP

Czytaj więcej...

Konkurs na Fotografa Roku 2016

Dzień dobry,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na Fotografa Roku 2016. Zgłoszenia na konkurs należy nadsyłać DO 12 STYCZNIA 2016! Ponadto przypominany, iż w konkursie mogą brać udział członkowie OM ZPFP którzy mają opłacone składki członkowskie co najmniej do czerwca 2016 r! Jeżeli składki opłacone zostały na przełomie ostatnich dwóch - trzech tygodni prosimy o dołączenie do zgłoszenia potwierdzenia dokonania przelewu.

NALEŻY ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA:

- datę zrobienia zdjęcia (w konkursie biorą udział fotografie wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat: 2014 i 2015)
- jego wielkość (minimalny rozmiar pliku to 8 mln px)
- uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 40 fotografii, przy czym nie więcej niż 6 do jednej kategorii.

Czytaj więcej...

Jesienny plener Okręgu Mazowieckiego

Drodzy plenerowicze!
Za niecałe 2 tygodnie rozpoczynamy plener fotograficzny w Borach Tucholskich, zatem garść informacji o nim:
Bazą noclegową pleneru będzie Zagroda u Tomka w miejscowości Ostrowite k/Czerska, położonej w sercu Borów Tucholskich, w Tucholskim Parku Krajobrazowym. Bliższe informacje o tym miejscu można znaleźć pod linkiem:
Koszt zakwaterowania z wyżywieniem to 70 zł / dobę /os. (płatne na miejscu)
Najwygodniejsza trasa dojazdu z Warszawy do miejscowości Ostrowite to autostrada A2 i A1 (do węzła Warlubie), a następnie szosą Nr 238 prze Osie, Tleń, Śliwice do celu. Odległość to prawie 400 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. W załączeniu przesyłam mapkę trasy, a także mapkę okolic miejscowości Ostrowite z lokalizacją Zagrody.
Program pleneru wygląda następująco:
8 października (czwartek) przeznaczamy na dojazd do m. Ostrowite; zakładam przyjazd na miejsce ok. godz. 15. Po zakwaterowaniu dla chętnych rekonesans - spacer  wokół jez. Ostrowite (ok. 4 km).
9 października (piątek)
Jeśli pogoda dopisze udamy się na świt do rezerwatu Ustronie. Po śniadaniu (8 - 9) odwiedzimy rezerwaty przyrody Jezioro Zdręczno i Jeziorka Kozie z ciekawą roślinnością bagienną. Po południu wizyta w Rezerwacie Cisów nad Czerską Strugą. Powrót na obiadokolację o godz. 18.
Po obiadokolacji możliwe pokazy slajdów (proszę o przygotowanie swoich prezentacji).
10 października (sobota)
Po śniadaniu (8 - 9 ) wyruszymy do Rezerwatu Dolina rzeki Brdy. Odwiedzimy południową część rezerwatu w pobliżu miejscowości Świt z uroczyskiem Piekło oraz część środkową w pobliżu leśniczówki Woziwoda. Udamy się także do Parku Dendrologicznego nad Stążką ze ścieżką przyrodniczą Jelenia Wyspa. Po południu odwiedzimy wieś Krąg ze starą architekturą drewnianą.
Powrót na obiadokolację o godz. 18.
11 października (niedziela)
Po śniadaniu (8 -9) zakończenie pleneru i powrót do Warszawy.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na plenerze!
Zbyszek Bochenek
tel: 514 986 310
 
 
parent menu item not found: "130"