Plener Przyjaźni z Okręgiem Mazowieckim: Swornegacie, 27-30.10.2016

W dniach 27-30 października 2016 roku w naszym Okręgu miał miejsce tradycyjny Plener Przyjaźni. Tym razem naszymi gośćmi byli członkowie Okręgu Mazowieckiego oraz dwóch przedstawicieli Okręgu Dolnośląskiego. Spotkaliśmy się w sercu Borów Tucholskich, w miejscowości Swornegacie.
Nasi goście, pod przewodnictwem jednego z nas - Sławka Jezierskiego, oraz dzięki mapom i wskazówkom, wyruszali skoro świt aby poznawać i utrwalać na matrycach uroki Borów. Mieliśmy jeszcze to szczęście, że udało nam się złapać Panią Jesień, najwspanialej prezentującą się w buczynowych fragmentach lasów. Mimo niezliczonych motywów fotograficznych, na umówioną godzinę wszyscy stawiali się na obiad z przepysznym miejscowym jadłem.
Popołudniami spotkanie przenosiło się do Leśniczówki Kokoszka, gdzie nasz gospodarz Tomir Kubicki, leśnik z zawodu i zamiłowania,  prezentował walory i osobliwości Borów Tucholskich. Były także wspaniałe diaporamy gości z Okręgu Mazowieckiego i Dolnośląskiego. Jako gospodarze nie pozostaliśmy bierni, kilku naszych członków opowiedziało o swoich fotograficznych pracach i projektach.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na nasz Plener Przyjaźni, za miłą atmosferę oraz świetną zabawę.
Pozdrawiamy i zapraszamy gorąco w Bory! :)
 
parent menu item not found: "130"