Plener i wystawa w Janowie Lubelskim

Zapraszamy na kolejny zimowy plener naszego Okręgu w dniach 3-5 marca 2017 r. w Janowie Lubelskim. Zakwaterowani będziemy jak zwykle w Ośrodku Edukacji Ekologicznej www.lasyjanowskie.com . Tam też w sobotę 4.marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej kol. Pawła Marczakowskiego pt. „Roztocze i Puszcza Solska – dziedzictwo natury”.

Ponadto w programie rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2017 Okręgu wraz z ogłoszeniem wyników, plener fotograficzny, pokazy diaporam i slajdów i oczywiście spotkania integracyjne. Zgłoszenia na plener przyjmuje (wraz z opłatami za noclegi i wyżywienie) nasz Skarbnik Darek Kwiatkowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel: 600 542 429. Serdecznie zapraszamy także koleżanki i kolegów z innych okręgów ZPFP oraz wszystkich sympatyków fotografii przyrodniczej.
Wstępny program imprezy:
 
3 marca (piątek):
od południa: przyjazdy, zakwaterowanie
godz. 18.00 – obiadokolacja
godz. 20.00 – zebranie członków Okręgu, pokaz prac zgłoszonych na konkurs FR Okręgu 2017
godz. 21.00 – obrady jury konkursu
 
4 marca  (sobota):
plener od świtu
godz. 9.00 – śniadanie
plener – cd.
godz. 17.00 – obiadokolacja
godz. 18.00 – wernisaż wystawy „Roztocze i Puszcza Solska – dziedzictwo natury”
godz. 19.00 – pokazy dla gości wernisażu
godz. 20.00 – ogłoszenie wyników konkursu FR Okręgu 2017
godz. 21.00 – pokazy diaporam i slajdów (do oporu)
 
5 marca (niedziela):
plener od świtu
godz. 9.00 – śniadanie
po śniadaniu cd. pleneru, rozjazdy

Jesienny plener Okręgu na Roztoczu

W dniach 21-23 października odbył się kolejny plener naszego Okręgu. Po kilku latach nieobecności powróciliśmy znowu do Roztoczańskiego Parku Narodowego. W gościnnym Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN w Zwierzyńcu odbywały się nasze wieczorne spotkania i pokazy slajdów. W piątkowy wieczór gościem pleneru był Norbert Gajewski, który przedstawił 2 ciekawe prezentacje: „Zawsze Wisła” oraz „Za żubrem”. Sobotni wieczór już tradycyjnie był otwarty dla szerszej publiczności. Naszym gościom oraz uczestnikom pleneru zaprezentowana została trzyczęściowa  diaporama Wiesława Lipca pt. „Roztocze”, a następnie trzy diaporamy Rafała Sieka:  „Żółw błotny”, „Bocian czarny” oraz „Puszczyk mszarny”. Gościem wieczoru była Paulina Brodzik, która zaprezentowała nam dwa niezwykle piękne pokazy: „Ptaki wodno-błotne i ssaki Doliny Dolnego Bugu” oraz „Nadbużańskie żurawie”.
Mimo koszmarnego deszczu w sobotę, niedziela zaoferowała nam mokry las, mgły i przebłyski słońca, co przy pełni jesiennych kolorów stworzyło wymarzone warunki do fotografowania. Niech żałują ci, którzy wystraszyli się pogody i zrezygnowali z przyjazdu.
 
parent menu item not found: "130"