HeaderSearchForm

Zapowiedź szczególnej wystawy fotograficznej Pawła Niemca

W HOŁDZIE HAŁDZIE to szczególna wystawa fotograficzna Pawła Niemca, prezentująca faunę i florę hałdy w Katowicach-Kostuchnie. Autor zdjęć pisze o niej...
Hałda nikomu nie kojarzy się z pozytywnymi doznaniami estetycznymi, ale okazuje się, że stereotypowe wyobrażenia mogą zostać obalone. Najczęściej spacerujemy w okolicach domu. Mój leży kilkaset metrów od tak zwanej Hałdy. Jak każdy nowicjusz, postrzegałem Hałdę jako wyniesienie surowe i niegościnne. Swoistą przyrodniczą tabula rasa, pozbawioną większych walorów. Fauna Hałdy jest jednak jak cebula czy disnejowski ogr. Odsłania swoje kolejne warstwy-tajemnice sukcesywnie, choć dość niechętnie. Jej poznanie wymaga czasu i szczęścia, bo spora część zamieszkujących ją gatunków zwierząt tworzy nieliczne populacje, bądź prowadzi skryty tryb życia. Ze względu na świeży charakter hałdy w Kostuchnie, nie prowadzono tu badań naukowych, a jeśli kiedyś teren ten stanie się obiektem rekreacyjnym - nie będzie już czego badać. Zapraszam więc, póki czas, na fotograficzną wycieczkę po tym swoistym teatrze przyrody.
PAWEŁ NIEMIEC - rocznik 1975. Zajmuje się genetycznymi aspektami miażdżycy. Pasjonat fotografii, entomologii behawioralnej i przyrody Polski, szczególnie okolic Katowic, w których mieszka. Od 2008 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Zdobywca tytułu Fotografa Roku 2013, Okręgu Śląskiego ZPFP. Jeden z laureatów prestiżowego konkursu International Federation of Wildlife and Nature Photography IFWP w roku 2014.
Jego prace można obejrzeć w galerii autorskiej: www.pawelniemiec.pl 
Kurator wystawy: dr Jacek Betleja 
Wernisaż: 12.09. 2014, godz. 18.00
Czas trwania: 13.09 – 19.10. 2014
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2
wystawaNiemiec
parent menu item not found: "130"