HeaderSearchForm

 

Zapraszamy na listopadowe spotkanie Okręgu Śląskiego ZPFP. Tym razem tematem przewodnim będzie relacja/wymiana wrażeń z Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Wizje Natury", który odbędzie się w najbliższy weekend. Będziemy mieć również możliwość zobaczenia prezentacji autorskiej członka naszego okręgu - Jakuba Spodymka. Odbędzie się także konkurs na zdjęcie miesiąca.

 Dodatkowo, przed nami prapremiera albumu na 20-lecie istnienia naszego okręgu. Na ten moment każdy członek okręgu otrzyma na spotkaniu dwa egzemplarze publikacji pod warunkiem braku zaległości ze składkami członkowskimi. Prosimy o osobisty odbiór albumu, będzie na to szansa jeszcze na kilku kolejnych spotkaniach.

 
Termin spotkania:Piątek 25.11.2016 o godz. 18.00

Miejsce: Duża Sala Konferencyjna Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach przy ul. św. Huberta 43/45.

 Spotkanie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych fotografią przyrodniczą i działalnością Okręgu Śląskiego ZPFP.

 Program spotkania:

1. Wymiana wrażeń i wniosków z wernisażu naszej wystawy fotografii "Żywy album przyrody".

2. Przygotowania do spotkania autorskiego połączonego z premierą naszego albumu (3 grudnia) oraz warsztatów fotografii przyrodniczej (10 grudnia).

3. Prezentacja autorska członka OŚ ZPFP - Jakuba Spodymka.

4. Relacja z festiwalu fotografii przyrodniczej "Wizje Natury 2016".

5. Pokazy konkursowe i rozstrzygnięcie konkursu na Zdjęcie Miesiąca Okręgu Śląskiego ZPFP. + dyskusja na temat nagrodzonych fotografii.

 

Konkurs na zdjęcie miesiąca:

Zasady:

- otwarty dla wszystkich fotografów przyrody,

- wybrane na spotkaniu prace publikowane będą na stronie Okręgu i profilu OŚ na FB

- Dla fotografii specjalnego wyróżnienia przewidziano nagrodę!

- 3 kategorie konkursowe:

1. Zwierzęta - zdjęcia dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku - skrót kategorii ZW

2. Rośliny, grzyby, śluzowce, porosty - ujęcia w ich naturalnym środowisku - skrót kategorii RO

3. Krajobraz, kompozycja i forma, impresje - zdjęcia przyrody - skrót kategorii KR

- Do każdej kategorii można przedłożyć 3 fotografie - jpg o małej kompresji (większym rozmiarze), w przestrzeni barwnej sRGB, o wielkości 1080 pix wysokości (szerokość sama wyjdzie), gdy panorama wtedy 1920 pix szerokości.

W opisie pliku należy zawrzeć: skrót kategorii-miesiąc-rok-nazwisko-tytuł zdjęcia (bez polskich liter ą, ę,...). Przykładowy opis pliku:

KR-06-2015-Jurkowski-biala wiselka.

Pliki cyfrowe należy przesłać w wiadomości o tytule "ZM ZPFP" na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w terminie do 23 listopada 2016 roku

 

parent menu item not found: "130"