Spotkanie wrześniowe

Pierwsze po wakacjach spotkanie ZPFP oddział Toruński za nami.
Przybyłych na spotkanie w dniu 19.09.2017r. członków, kandydatów i sympatyków ZPFP przywitał prezes naszego oddziału kol. Janusz Kępa
Jak zwykle w pierwszych słowach podziękował kol. Jurkowi Holcowi za możliwość spotkania w siedzibie jego firmy przy ul. Włocławskiej. Podziękowania były tym razem gorętsze niż zwykle gdyż mogliśmy skorzystać z nowoczesnego rzutnika multimedialnego maki EPSON, będącego własnością firmy EMTOR, który pozwoli na lepszy odbiór naszych prac. Kolega Jurek z wrodzoną skromnością stwierdził, że nie pozostaje nic innego tylko, aby wykorzystać w pełni możliwości nowego rzutnika „robić wypasione foty” skoro on zainwestował w taki sprzęt.
Następnie Piotr Szumigaj – jako kandydat na członka ZPFP przedstawił swoje dotychczasowe osiągnięcia fotograficzne. Jako pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego, na co dzień obcuje z przyrodą, z którą związany jest od dziecka. Przedstawił swój sprzęt, którym fotografuje oraz zdjęcia z budowy czatowni stacjonarnej jak i przenośnej. Pokazał nam, że ustawił je „miejscówkach” występowania konkretnych gatunków zwierząt i ptaków. A w śród nich były bieliki, zimorodki, wilki, jelenie i in. Zaprezentował soje prace w postaci fotografii, filmików z fotopułapek jak i bardzo ciekawe diaporamy. Podsumowaniem twórczości Piotra było przyjęcie go w poczet członków oraz wręczenie legitymacji i odznaki ZPFP.

Czytaj więcej...

Spotkanie marcowe

Spotkanie marcowe zaczęliśmy od wystąpienia Michała Fabiszewskiego, który zdradził trochę szczegółów dotyczących zbliżającego się pleneru fotograficznego w Rytych Błotach. Po tym nastąpiła długo oczekiwana chwila tj. rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2017 Okręgu Toruńskiego oraz Fotografa Publiczności. W tym celu Janusz Kępa przedstawił prezentację multimedialną, w której zostały pokazane wszystkie zdjęcia biorące udział w konkursie oraz wszystkie kolejne wyróżnione prace. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczał osobiście Andrzej Skowroński - przewodniczący jury, którego specjalnie zaprosiliśmy na tę uroczystość. Wyniki na: http://zpfp.pl/okreg-torunski/o-nas/2014-06-11-09-55-59

Czytaj więcej...

Spotkanie luty

Tradycyjnie, jak co miesiąc, w trzeci wtorek lutego 2017 roku gościliśmy w firmie Jurka na spotkaniu związkowym. Dla członków Zarządu OT było to miłe rozpoczęcie spotkania, na którym usłyszeliśmy pod naszym adresem słowa pochwały, poparcia i zachęty do dalszej pracy, wygłoszone przez przedstawiciela Komisji Rewizyjnej OT, jako podsumowanie rocznej kadencji Zarządu OT. Dziękujemy bardzo.
W prawdziwie sielski nastrój wprowadził nas wielbiciel naszego Okręgu – Norbert Gajewski, który fotograficznie oprowadził nas po Puszczy Białowieskiej.

Czytaj więcej...

Wystawa w Muzem Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie

Tym razem nasza wystawa fotograficzna pt. „W pogoni za ulotną chwilą” wędruje do zaprzyjaźnionego z nami Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Będzie ona tam eksponowana od 02 marca do 31 marca 2017 r, natomiast uroczyste otwarcie - wernisaż wystawy odbędzie się 2 marca o godz.17.00.
Z powodu bardzo pozytywnego przyjęcia wystawy w poprzednich miejscach, postanowiliśmy powiększyć wystawę o kilkanaście nowych fotogramów.
Tradycyjnie, podczas trwania wystawy, organizujemy konkurs na najpiękniejszą fotografię. Dla zwycięzcy konkursu przygotowaliśmy nagrodę tj. książkę Włodzimierza Puchalskiego „Bezkrwawe łowy”. Serdecznie zapraszamy.
 
 

Spotkanie styczniowe

Rok 2017 rozpoczęliśmy tradycyjnie naszym, comiesięcznym spotkaniem. Zarząd Okręgu Toruńskiego zobowiązał się do przedstawienia sprawozdania ze swojej niespełna rocznej działalności. Uczestnicy spotkania przyjęli niezbyt krótkie wystąpienie Janusza Kępy, który reprezentował zarząd. Po tym obowiązkowym punkcie programu przeszliśmy do bardziej przyjemnych tematów. Tym razem swoją prezentację przedstawił Marian Strześniewski, który pięknie opowiadał o jego sposobie fotografowania ptasiej drobnicy. Zdjęcia, które dokumentowały jego prace, stanowiły dobitny dowód na to, jak trudna jest to sztuka. 

Czytaj więcej...

Spotkanie grudniowe

Na koniec 2016 roku, jak co miesiąc, spotkaliśmy się w gronie członków i sympatyków Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Było to spotkanie szczególne, bo przedświąteczne i ostatnie w tym roku. Podzielenie się wigilijnym opłatkiem i pojawienie się na stole „co nieco”, podkreśliło ten szczególny, przedwigilijny nastrój, za co bardzo dziękuję wszystkim obecnym.

Czytaj więcej...

Spotkanie listopadowe

Kolejne, listopadowe spotkanie za nami. W końcu wyjaśniło się. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Prezesa ZPFP Zygmunta Urzędnika wiemy, że Okręg Toruński zawiązał się 22 lutego 1997 roku. W przyszłym roku czeka nas okrągła 20-ta rocznica powstania okręgu. Obecni na spotkaniu zapoczątkowali dyskusję na temat: jak ten fakt uświetnić. Podjęliśmy decyzję zorganizowania wiosennego pleneru fotograficznego, na który zaprosimy pozostałe okręgi ZPFP. Postanowiliśmy również stworzyć diaporamę z ostatniego 10-lecia opowiadająca o naszych członkach i ich dokonaniach w tym okresie. Rozmawialiśmy o kolejnych naszych wystawach fotograficznych tj. o rozpowszechnieniu istniejącej wystawy pt. „ W pogoni za ulotną chwilą „ oraz nad nową, plenerową wystawą, którą zamierzamy zorganizować na przełomie wiosny/ lata 2017 roku. Kolejnym punktem naszego spotkania było wystąpienie Pawła Rzeszota, naszego okręgowego MacGyvera, który tym razem opowiadał o sposobie fotografowania dzięciołów. Paweł coraz bardziej zaczyna nam przypominać śp. Artura Tabora. Na zakończenie spotkania wystąpił nasz gość – Piotr Szumigaj, który zaprezentował nam tajemnice Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj więcej...

Spotkanie wrześniowe

Dnia 20 września 2016 po długiej, wakacyjnej przerwie, spotkaliśmy się ponownie, jak zwykle w firmie EMTOR, na naszym comiesięcznym spotkaniu. Z miesiąca na miesiąc lista uczestników związkowych spotkań ciągle się wydłuża. Tym razem było nas 18 osób, co nas bardzo cieszy. Uczestników zebrania powitał Prezes, po czym głos oddał Michałowi Fabiszewskiemu, który zaprosił wszystkich na następne spotkanie związkowe do Cinema City, na dokumentalny film „Królestwo”. To wyjątkowa, wysokobudżetowa produkcja, która powstawała przez cztery lata m.in. w polskiej części Puszczy Białowieskiej. W filmie zobaczymy wilki, tarpany, woły piżmowe czy renifery, oraz oczywiście żubry, łosie i bociana czarnego.

Czytaj więcej...

Spotkanie czerwcowe

Ostatnie, przedwakacyjne spotkanie już za nami. Do grona naszych sympatyków dołączył Michał Zieliński, młody stażem, ale już bardzo dojrzały fotograficznie (brawa dla niego). Zapraszamy kolejnych.
Ostatnie spotkanie, podobnie jak poprzednie, obfitowało w wiele bieżących tematów do omówienia, a mianowicie: październikowa wystawa w Domu Muz, plener fotograficzny w Mikoszewie, przygotowanie związkowej diaporamy, wewnętrzny konkurs fotograficzny, warsztaty fotograficzne, na które otrzymaliśmy zaproszenie od Adama Adamskiego - dyrektora festiwalu Sztuka Natury.
Czerwcowe spotkanie było debiutem naszego V-ce Prezesa, który zaprezentował niesamowitą relację z 3,5-rocznej przygody z perkozem zausznikiem. Poprzeczkę postawił wysoko. 

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"