Spotkanie listopadowe

Spotkanie listopadowe zbliża się wielkimi krokami. Więc zapraszamy na najbliższy wtorek czyli 20 listopada jak zawsze w firmie ul. Włocławska 147 w Toruniu w firmie Emtor u Jurka o godzinie 18.00. W tym miesiący obejrzymy pierwszy wspólny KALENDARZ ZPFP OKRĘG TORUŃSKI. Omówimy szczegóły wspólnej wystawy w Młynie Wiedzy która odbędzie się 29 listopada. Dwa Michały przeniosą nas do krainy żurawia. Zapraszamy wszystkich członków i symapyków oraz zachęcamy do zabrania zdjęć które wykonaliście w ostatnim czasie.

Spotkanie październikowe 2018

W październiku wyjątkowo spotkaliśmy się, nie jak zwykle w trzeci wtorek miesiąca a w piątek 26 października. Złożyło się na to wiele spraw a przede wszystkim wyjazd plenerowy do Górzna. Dzięki gościnności Jurka i jego firmy EMTOR zarówno członkowie okręgu toruńskiego ZPFP jak i sympatycy zjechali do Torunia na spotkanie. Przybyłych powitał v-ce prezes naszego okręgu Michał Fabiszewski przedstawiając agendę spotkania.

Czytaj więcej...

Plener fotograficzny - GÓRZNO 2018

Górzno - niewielkie miasteczko położone w obrębie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego było naszą bazą wypadową pleneru fotograficznego. Mieliśmy okazję poznać zróżnicowany krajobraz przypominający tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny oraz jeziora polodowcowe w otoczeniu mozaiki typów siedliskowych lasu tworzy tam niepowtarzalny krajobraz.

Czytaj więcej...

Spotkanie wrześniowe

Pierwsze powakacyjne spotkanie za nami. Korzystając z gościny Firmy EMTOR mogliśmy spotkać się 18 września w gronie członków i sympatyków ZPFP oddziału Toruńskiego.
Przybyłych przywitał kolega Janusz Kępa – prezes naszego oddziału. Pokrótce przedstawił agendę naszego spotkania, po czym oddał głos kol. Piotrowi Olkiewiczowi. Piotr przypomniał o zbliżającej się naszej wystawie w „Młynie Wiedzy”, która jest zaplanowana na 22 listopada. Poprosił o jak najszybsze przesłanie na jego adres e-mail (dla przypomnienia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) po 5 fotografii w rozdzielczości na dłuższym boku 2048 dpi, z których zostaną wyłonione zdjęcia na wystawę. Drugim tematem podnoszonym przez Piotra było wydanie naszego oddziałowego kalendarza. Mogliśmy zobaczyć wydrukowany pierwszy egzemplarz. Przy okazji omawiania kosztów druku Piotr poprosił o deklarację ile egzemplarzy jest w stanie zakupić każdy z nas, jeśli cena 1 szt. będzie wynosiła 11 zł. Osoby obecne na spotkaniu złożyły pisemne deklaracje a nieobecnych prosimy o złożenie deklaracji Piotrowi, na adres e-mail podany wyżej.

Czytaj więcej...

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "PERŁY POLSKIEJ PRZYRODY"

Witamy serdecznie,jako organizator II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "PERŁY POLSKIEJ PRZYRODY" serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:regulamin konkursu - http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/wpk/wpk-konkurs-foto/wpk-konkurs-foto-regulamin karta zgłoszeniowa - http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/wpk/wpk-konkurs-foto/karta-zgloszeniowa Informacje odnośnie konkursu będą również zamieszczane na profilu społecznościowym Facebook poświęconemu konkursowi fotograficznemu - https://www.facebook.com/PerlyPolskiejPrzyrody
 
 

Plener fotograficzny - GÓRZNO 2018

Zapraszamy na plener fotograficzny Górzno -2018
Z nieskrywanym entuzjazmem zapraszamy do Górzna na plener fotograficzny organizowany w dniach 12-14 października. Górzno to niewielkie miasteczko w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie brodnickim, położone w obrębie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. I właśnie m.in. ze względu na krajobrazy wybieramy się w te okolice. Zróżnicowany krajobraz Parku Krajobrazowego przypomina tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny oraz jeziora polodowcowe zawdzięczamy ostatniemu zlodowaceniu, jakie przeszło kilkanaście tysięcy lat temu pozostawiając po sobie niepowtarzalny krajobraz. Możemy tu także napotkać wyjątkowe formy polodowcowe takie jak kemy, ozy czy drumliny. Zróżnicowanie ukształtowania terenu niesie za sobą mozaikę typów siedliskowych lasu począwszy od grądu subkontynentalnego, klonowo-lipowego grądu zboczowego po bór mieszany. W dolinach, w bezpośrednim sąsiedztwie rzek i jezior występuje ols i podgórska forma łęgu jesionowego. Na terenach podmokłych możemy napotkać torfowiska, na których występują rzadkie i chronione gatunki roślin takie jak: turzyca strunowa, fiołek torfowy, bagno zwyczajne, rosiczka okrągłolistna, narecznica grzebieniasta, pływacz drobny, starzec błotny oraz wiele innych przedstawicieli niecodziennych gatunków.

Czytaj więcej...

Wystawa Jurka Holca

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich członków sympatyków oraz osoby ,które chciałby obejrzeć obrazy zatrzymane przez migawkę aparatu naszego członka Jurka Holca. Jurek na wystawie zaprezentuje swój album pt. "Przyroda poligonu toruńskiego". Serdecznie zapraszamy 26 lipca o godzinie 17.00.

Spotkanie czerwcowe

I już mamy lato. Czas wiosny przeminął szybciutko. Ostatni dzień kalendarzowej wiosny dał nam się we znaki. Nadciągający front atmosferyczny,pod wpływem którego temperatura spadła w ciągu godziny o 150C nie pokrzyżował nam jednak planów i członkowie oraz sympatycy ZPFP OT pomimo szalejącej wichury, gradu i deszczu stawili się do siedziby gościnnej firmy EMTOR. Tym razem spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej uczestniczyli tylko członkowie ZPFP. Druga część była spotkaniem otwartym, na które jak zwykle przybyli sympatycy oraz kandydaci na członków naszego okręgu.
 

Spotkanie czerwcowe

Zapraszamy na kolejne spotkanie członków, kandydatów, sympatyków oraz fotografów przyrody. Spotkanie w tym miesiącu zostało przeniesione na CZWARTEK 21 czerwca o godzinie 18.00 ul. Włocławska 147 w firmie Emtor. Podsumujemy plener fotograficzny ,który odbył się w maju nad Biebrzą. Ustalimy miejsce oraz termin następnego pleneru. Przejrzymy przegląd ostatnich zdjęć wykonanych przez naszych członków. Osoby ,które będą pierwszy raz prosimy o przyniesienie kilku zdjęć. Poznamy tajniki obróbki zdjęć.
SPOTKANIE W TYM MIĘSIĄCU ODBĘDZIE SIĘ WYJĄTKOWO W CZWATEK 21 CZERWCA. 

Plener fotograficzny - Biebrza 2018

W dniach 11-13 maja mieliśmy frajdę przebywać w bardzo urokliwym miejscu, jakim jest miejscowość Wizna. Piękne rozległe łąki z meandrującą rzeką Narew to siedlisko niezliczonych gatunków flory i fauny. Nas najbardziej interesowały bataliony – wędrowne ptaki z rodziny bekasowatych, dla których doliny rzek Biebrzy i Narwi to ostatnie ostoje występowania.
 
 

Czytaj więcej...

Podziękowanie za warsztaty

Z wielką radością pragnę poinformować, że członkowie naszego Okręgu, którzy prowadzili warsztaty fotograficzne dla dzieci z wąbrzeskich szkół, otrzymali podziękowanie za swoje zaangażowanie z rąk Dyrektor Wąbrzeskiego Domu Kultury tj. p. Gizeli Pijar.
Dla naszej koleżanki i kolegów była to wielka frajda, że mogli w bezinteresowny sposób podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z potencjalnym, młodym narybkiem fotografów przyrody.
W imieniu Zarządu OT ZPFP przyłączam się również do gratulacji.

Czytaj więcej...

Spotkanie luty

Już stało się tradycją, że w każdy trzeci wtorek miesiąca spotykamy się u Jurka, w jego firmie, przy ul. Włocławskiej 147 w Toruniu. Równo o godz. 18.00 zaczynamy spotkanie. Głównym jego tematem będzie wystąpienie prelegenta - Piotra Potępa. Opowiadać będzie o kolorach nocnego nieba - czyli o fotografii krajobrazowej - nocnej.
Równie ważny temat stanowić będzie rozmowa dotycząca  zbliżającego się pleneru nad Biebrzą. Proszę, by zainteresowane osoby przyniosły ze sobą zaliczkę w kwocie 40 zł. Nie wykluczamy udziału w plenerze sympatyków naszego związku.
Poruszymy temat wewnętrznego konkursu na najładniejszą fotografię tygodnia/miesiąca/kwartału/roku.
Niech każdy, kto przybędzie, zabierze ze sobą zdjęcia, które wykonał w ostatnim czasie. Będziemy je oglądać i rozmawiać na ich temat. Poruszymy również tajniki Photoshopa. Pokażemy sposoby wyostrzania zdjęć.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, na pewno każdy znajdzie coś dla Ciebie. I tak jak zawsze, znajdziemy czas na luźną rozmowę i wymianą spostrzeżeń.

Do zobaczenia
Do zobaczenia

Warsztaty fotograficzne Wąbrzeskim Domu Kultury

 
W dniu 5 lutego 2018 r. w Wąbrzeskim Domu Kultury przedstawiciele Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody zrealizowali dla dzieci warsztaty fotograficzne o tematyce - fotografia makro i fotografia ptaków i ssaków. Filmowa relacja z tej bardzo dobrze przez dzieci przyjętej imprezy od 17.54 minuty na : https://www.youtube.com/watch?v=0daLZRvPbnE&list=PLX4LToSLyX87qy7wW2EujIiiM4nigk0HF&index=1.
 
parent menu item not found: "130"