Wizje Natury 2017

XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2017 stał się już tylko wspomnieniem. Dzięki niezwykłym zdjęciom oraz opowieściom przyrodniczo-podróżniczym z ogromną przyjemnością wędrowaliśmy po nieziemskich zakątkach naszego globu.
Wizjom Natury towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na Fotografa Roku 2017. Spieszymy donieść, iż prace naszych Kolegów znalazły uznanie w oczach Jury. W Kategorii Ptaki, pierwsze miejsce zajęły, delektujące się mglistym porankiem, bewiki Mikołaja Arndta. Natomiast efemeryczna chwila o brzasku, uchwycona przez Macieja Pietrzaka, zdobyła wyróżnienie. Jednak to nie koniec. :) W Kategorii Ssaki, została wyróżniona samotna myszka Mikołaja Arndta. Natomiast w Kategorii Owady i pajęczaki wyróżniono "makową" ważkę Waldemara Grasia.
Jakby tego było mało, odnieśliśmy także sukcesy w konkursie pokazów multimedialnych. :) "H2O2" Grzegorza Okołowa sprawiło, że wrócił do domu z nagrodą Grand Prix, a "W krzywym zwierciadle" przyniosło Karolowi Grabskiemu wyróżnienie.
Mikołaju, Macieju, Waldku, Grzesiu, Karolu, przyjmijcie serdeczne gratulacje! Niech Wasza pasja nigdy nie gaśnie, a fascynujący świat Przyrody sprawia Wam wiele radości, zaskakując na każdym kroku! :)

"Kwiaty, które wywołują uśmiech naszych oczu"

W sobotę 18 listopada, w Kórnickim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym pt. "Kwiaty, które wywołują uśmiech naszych oczu". Organizatorem konkursu była Pracownia Fotografii Artystycznej prowadzona przez Elizeusza Cieślika oraz Pawła Cieślika. Konkurs był skierowany do uczniów wszystkich szkół w gminie Kórnik. OW ZPFP był jednym z patronów tego konkursu i wystawiał skład jury. Nagrody główne wręczał przewodniczący jury kol. Przemysław Degórski. Otrzymali je:

Czytaj więcej...

2017 IFWP Photograph of the Year

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż trzech kolegów z naszego okręgu zostało nagrodzonych w międzynarodowym konkursie fotograficznym "2017 IFWP Photograph of the Year" zorganizowanym przez International Federation of Wildlife Photography. Są to:
Waldemar Graś - I miejsce w kategorii Inne Zwierzęta, za zdjęcie Anguis fragilis oraz III miejsce w tej samej kategorii za zdjęcie Natrix natrix;
Karol Grabski - III miejsce w kategorii Człowiek i Przyroda, za zdjęcie pt. Dream team;
Sławomir Skowronek - IV miejsce w kategorii Rośliny i Grzyby, za zdjęcie pt. Rodzinka grzybowa.
Gorąco gratulujemy naszym kolegom!!!
Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji z całością nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Spotkanie listopadowe okręgu

 
Czas szybko umyka. Za nami już przedostatnie spotkanie w tym roku. Oglądaliśmy wiele wspaniałych zdjęć między innymi z pleneru w Łagowie, Roztocza, Tatr. Były też zdjęcia z miejsc, które najbardziej lubimy fotografować.
W marcu będzie kolejna edycja Poznańskich Dni Fotografii. Na spotkaniu wrześniowym podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy na Przyroda Warta Poznania. Kolejna edycja, która odbędzie się w marcu 2018 roku będzie już pod nową zmienioną nazwą. Poddaliśmy odświeżeniu również logotyp. Zaprezentujemy go oficjalnie w grudniu tego roku. Również w grudniu ruszymy z kampanią reklamową PWP.

Czytaj więcej...

Nowa członkini okręgu

Na plenerze w Łagowie Lubuskim przyjęliśmy do naszego grona Anię Klinkosz.
Ania jest sympatykiem naszego okręgu od wielu lat. Jeździ z nami na plenery, odwiedza nas podczas Poznańskich Dni Fotografii.
Cieszymy się bardzo, że zdecydowała stać się pełnoprawną członkinią ZPFP.
Gratulujemy wyniku głosowania za przyjęciem i wspaniałych zdjęć.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć kandydackich.

Czytaj więcej...

Relacja z pleneru fotograficznego - Łagów 2017

Dwa tygodnie temu zorganizowaliśmy plener jesienny w Łagowie Lubuskim. Zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z innych okręgów min. Okręgu Łódzkiego. Z zaproszenia skorzystało również kilku fotografów niezrzeszonych.
Oprócz niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych wielką atrakcją była możliwość przetestowania obiektywów Sigmy. Było to możliwe dzięki uprzejmości poznańskiemu salonu Sigmy ProCentrum. W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować Darkowi Kohutowi, bez którego pomocy i zaangażowania nie byłoby to możliwe.
Tyle wstępu…
Większość uczestników dotarła już w czwartek, a wieczorne pokazy diaporam i zdjęć udowodniły, że nikt nie przyjechał z pustymi… resztę można sobie dopowiedzieć i z pewnością nikt się nie pomyli. Czy ktoś pomyślał o pendrivach?

Czytaj więcej...

Zaproszenie na plener jesienny w Łagowie 12-15.10.2017

Koleżanki, Koledzy serdecznie zapraszamy na plener jesienny.
Info poniżej.

Okręg Wielkopolski ZPFP zaprasza na plener jesienny w dniach 12-15.10.2017r. do Łagowa w województwie lubuskim.
Plener jest organizowany we współpracy z firmą Sigma Pro Centrum
https://www.sigma-sklep.pl/

Czytaj więcej...

Zaproszenie - wystawa w MDK w Wągrowcu

Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski wraz z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Fotograf Roku 2017", który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu 16.09.2017r o godzinie 17:00.Po obejrzeniu wystawy przewidziany jest pokaz diaporam.
Zarząd ZPFP OW

Warsztaty Bridgestone 2017

 
„Fotografia to smakowanie życia w 1/100 sekundy” (Marc Riboud)
Brzmi nierealnie?...A jednak niewątpliwie jest to prawdą. Dotyczy to także fotografii przyrodniczej, w której smakowanie życia odbywa się w bliskim kontakcie z naturą. To niezapomniane spotkania z bogactwem flory i fauny, to obcowanie ze światłem, które w magiczny sposób zmienia otaczający nas świat, to w końcu łapanie ulotnych chwil i nadawanie im nieśmiertelności pod postacią zdjęć.
 

Migawki z marcowego spotkania okręgu

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z ostatniego spotkania.

Czytaj więcej...

Poznańskie Dni Fotografii 2017

25 marzec 2017...Muzeum Archeologiczne Poznań ul. Wodna 27...Godzina 11.00...UWAGA PDF!...Zaczynamy! :)
Zabierzemy Cię w okraszoną zdjęciami podróż po krajobrazach bliskich i dalekich...
 
Bajkowa Dolina Cybiny oraz rumuńskie dzikie ostępy staną przed Tobą otworem...
Zajrzymy także do Grzybna by sprawdzić co ma wspólnego ptak, pijawka i stara szafa...
Zanurzymy się w oceanie piasku i odkryjemy co w kamieniu drzemie...
Posłuchamy opowieści o nietuzinkowych foto-przyrodniczych spotkaniach...
Zgłębimy również i arkana fotografii Rzeczpospolitej Ptasiej...
Poznamy laureatów konkursu "Fotograf Roku 2017" oraz "Przyroda Warta Poznania"...
 
Żywiąc głęboką nadzieję, że zaszczycisz nas swoją obecnością serdecznie zapraszamy na Poznańskie Dni Fotografii! Do zobaczenia! :)

Marcowe spotkanie okręgu

Serdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie Okręgu Wielkopolskiego.
Spotykamy się we wtorek 14 marca o 18:30 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.
Na spotkaniu planujemy dyskusję nad wynikami okręgowej edycji konkursu na Fotografa Roku 2017, omówienie przygotowań do Poznańskich Dni Fotografii 2017. Znajdzie się oczywiście miejsce na prezentacje fotografii.
Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich miłośników fotografii.
Zarząd Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Styczniowe spotkanie Okręgu Wielkopolskiego

 
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Okręgu Wielkopolskiego ZPFP w 2017r. Spotykamy się we wtorek 10 stycznia o 18:30 w Muzeum Archeologicznym. W kolejnych miesiacach będziemy spotykać się w następujące dni - 9 lutego (czw), 14 marca (wt), 13 kwietnia (czw), 9 maja (wt), 8 czerwca (czw), 12 września (wt), 12 października (czw), 7 listopada (wt), 14 grudnia (czw)
parent menu item not found: "130"