HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Krzysztof Onikijuk

phoca thumb m WizjeNatury2014-Krzysztof Onikijuk-Fotograf przyrody od zawsze związany z jedyną, pierwotną puszczą środkowej Europy. To właśnie Puszcza Białowieska jest dla niego źródłem fotograficznych inspiracji; na swoich fotografiach pokazuje dzikość Puszczy, zaskakując bogactwem pomysłów i kompozycji obrazu. Specjalizuje się w fotografii ptaków, spędzając przy tym mnóstwo czasu na obserwacjach i poznawaniu leśnych gatunków. Jego faworytami przed obiektywem są trzy typowe dla Puszczy gatunki: najmniejsza sowa Europy - sóweczka, skryty leśny kurak - jarząbek oraz symbol Puszczy - żubr. Ten ostatni jest głównym i tytułowym bohaterem pierwszego autorskiego albumu "Bison bonasus". Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, współautor publikacji albumowych. Wykracza też poza tematykę przyrodniczą, biorąc udział w wielu fotograficznych inicjatywach i wydarzeniach regionu Podlasia.

Album – „Bison bonasus” powstał przy współpracy samego fotografa, autora projektu graficznego i wydawcy Jarosława Chyry oraz Kompanii Piwowarskiej „Żubr”. Wstępem – ten wręcz malarski album – opatrzyła Elżbieta Dzikowska.

Premiera książki odbędzie się w październiku, w Menigoute na XXX Festiwalu Filmów Przyrodniczych.
Do Izabelina zapraszamy na polską premierę tego albumu.

Marek Moi inspirując się wydaniem papierowym przygotował aplikację Bison bonasus, która już w pierwszym tygodniu trafiła do pierwszej dziesiątki aplikacji w AppStore.

parent menu item not found: "130"