HeaderSearchForm

  • XIV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Cyfrowe.pl - Wizje Natury 2018

Peak Design
to historia natychmiastowego sukcesu, pokazująca, że nawet w dzisiejszych czasach, gdy na rynku akcesoriów fotograficznych jest już - wydawałoby się - wszystko i dla wszystkich, dobrze zaprojektowany produkt może sprawić, że wchodząca na rynek firma zacznie być realną konkurencją dla gigantów branży.

Wszystko zaczęło się w 2010 roku, gdy założyciel firmy, Peter Dering wrócił do domu z 3-miesięcznej podróży dookoła świata. Mówi się, że podróże poszerzają horyzonty. Deringa wycieczka ta nauczyła przede wszystkim jednego - noszenie ze sobą w każde miejsce lustrzanki nie jest wygodne. Zmotywowany chęcią wynalezienia remedium rzucił swoją dotychczasową pracę i poświęcił 13 miesięcy na projektowanie uchwytu, który w 2011 roku zadebiutował w serwisie Kickstarter pod nazwą Capture Camera Clip, zbierając niemal 365 tys. dolarów. O tym z jaką popularnością spotkał się produkt niech świadczy, że twórca początkowo za cel obrał sobie raptem 10 tys. dolarów.
Następnie przyszedł czas na równie popularne uchwyty do obiektywów Capture Lens i wreszcie bijąca rekordy popularności torbę Peak Design Everyday Messenger, która według wielu rozpoczęła nową erę wśród toreb fotograficznych. Jej głównymi cechami są regulowany rozmiar, funkcjonalność i doskonała kompatybilność z innymi akcesoriami firmy. W ofercie producenta pojawiły się jeszcze pomniejsze akcesoria, a ostatnio firma zaprezentowała nową linię toreb i plecaków, które trafiły na rynek pod koniec 2016 roku.

W 2017 roku linia toreb i plecaków Everyday zdobyła wiele nagród na prestiżowych targach branżowych, zarówno fotograficznych jak i outdoorowych i sportowych. Wszystko to dzięki podstawowemu założeniu producenta że torba lub plecak mają służyć nie tylko do przenoszenia sprzętu fotograficznego ale mają idealnie pasować do codziennego użytku. 
www.peakdesign.pl.
www.3leggedthing.pl.
 
parent menu item not found: "130"