HeaderSearchForm

Salamandra - sponsor Konkursu na Fotografa Roku 2015 ZPFP

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasze działania wspiera Salamandra.
Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA jest popularno-naukowym czasopismem o charakterze edukacyjno-przyrodniczym, wydawanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra od 1994 roku. Od 2003 roku ukazuje się dwa razy do roku jako w pełni kolorowe czasopismo o zasięgu ogólnopolskim.
W 2009 roku Redakcja zwiększyła rozmiar czasopisma do najczęściej stosowanego formatu A4, co pozwala m.in. na drukowanie większych zdjęć, a więc dodatkowe uatrakcyjnienie zawartych w Magazynie treści. Redakcja dba o to, by drukowane teksty miały bardzo dobrą oprawę fotograficzną.
Artykuły do SALAMANDRY pisane są przez specjalistów z różnych dziedzin nauk przyrodniczych, co zapewnia ich poprawność merytoryczną. Teksty te są następnie odpowiednio redagowane przez osoby o dużym doświadczeniu w popularyzowaniu wiedzy przyrodniczej, by zapewnić ich przystępność także dla młodzieży i osób bez wykształcenia przyrodniczego. Czasopismo stanowi cenną, wykorzystywaną przez wielu nauczycieli pomoc dydaktyczną.
W Magazynie wydzielone są działy tematyczne, w których można przeczytać artykuły o zwierzętach, roślinach, grzybach, ciekawych i cennych przyrodniczo miejscach, a także informacje o praktycznej ochronie przyrody, objaśnienia przepisów prawnych, zapowiedzi i sprawozdania z interesujących wydarzeń.
W 2010 roku specjalnie z myślą o młodszych czytelnikach powstał dział SALAMANDERKA, w którym publikowany jest komiks nawiązujący treścią do jednego z wiodących tematów.
Na stronie internetowej PTOP „Salamandra” znajduje się witryna Magazynu, na której część artykułów (w szczególności tych dotyczących ochrony przyrody w Polsce) dostępna jest w całości bez ograniczeń. W wypadku pozostałych artykułów udostępniane są co najmniej ich zapowiedzi.
parent menu item not found: "130"