HeaderSearchForm

XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - 7 dni fotograficznych atrakcji online

 
W niedzielę 22 listopada startuje XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020. W tym roku oprócz pokazów i spotkań z fotografami, przygotowaliśmy serię interaktywnych warsztatów, czyli dawkę wiedzy na najwyższym poziomie. Dzięki formule online, każdy może w nich wziąć udział!  
Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal Wizje Natury 2020 odbywa się online - na kanale YouTube Związku Polskich Fotografów Przyrody. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni. 
W niedzielę 22 listopada poznamy laureatówkonkursu na Fotografa Roku 2020 ZPFP w 9 kategoriach oraz zdobywcę Grand Prix. Ogłosimy też wyniki pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu Dzikie, piękne, polskie. Przedstawimy zapowiedzi wystąpień przyszłorocznych gości festiwalowych Wizje Natury 2021, a z okazji 25-lecia Związku przedstawimy nasz dotychczasowy dorobek foto-przyrodniczy oraz pracę fotografów przyrody „od kuchni”. Mamy także niespodziankę – specjalny konkurs na czas trwania Festiwalu organizowany z partnerem festiwalu firmą CANON Polska. Jego szczegóły zdradzimy właśnie w niedzielę.
Druga i trzecia część Festiwalu to wieczorne spotkania w dni powszednie: 30 listopada - 2 grudnia (poniedziałek - środa) oraz 11-12 grudnia (piątek - sobota).
Każdego wieczoru między godziną 19:00 a 21:00 zapraszamy na dwa warsztaty z różnych technik i tematów fotograficznych, dwa pokazy przygotowane przez Okręgi ZPFP oraz „foto-miejscówkę”, w której pokażemy, że przyrodę można fotografować i w parkach narodowych, i w zupełnie nieoczywistych miejscach.
30 listopada o tym, jak bezpiecznie i etycznie stanąć oko w oko z żubrem opowie Rafał Kowalczyk, profesor Instytutu Badania Ssaków w Białowieży i zapalony fotograf tych zwierząt, a niezwykle utalentowany Mateusz Piesiak zdradzi jak uchwycić nieuchwytne fotografując ptaki.
1 grudnia dowiemy się jak fotografować krajobrazy – ziemskie i niebiańskie. Swoją wiedzą podzielą się z nami astrofotograf Michał Ostaszewski i specjalistka od nastrojowych dzikich pejzaży Katarzyna Gubrynowicz.
 2 grudnia Michał Ludwiczak pokaże, jaknadać nowe życie starym obiektywom, a Zenon Wojtas, biolog z Magurskiego Parku Narodowego, wprowadzi nas w świat karpackich drapieżników i opowie o tym, jak fotografować je etycznie, bez szkody dla zwierząt.
Także 11 i 12 grudnia zapraszamy na warsztaty prowadzone przez fotografów i przyrodników, którzy podzielą się swoją wiedzą prosto z terenu. Wielokrotnie nagradzani mistrzowie diaporam Joanna Antosik i Michał Ludwiczak odkryją przed nami tajniki robienia pokazów łączących zdjęcia z muzyką. Dr Iwona Pawliczka Vel Pawlik ze Stacji Morskiej im. Profesora Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz wolontariusze „Błękitnego Patrolu” Anna Kassolik i Jarosław Jankowski zapraszają na spotkanie z bałtyckimi fokami. W przypadku makrofotografii powiedzenie, że małe jest piękne nabiera zupełnie nowego wymiaru, co udowodni nam Paweł Wrona, a z Tomaszem Bałdygą i Markiem Klewiado zanurzymy się w puszcze tropem jeleni podczas rykowiska.
Niedziela 13 grudnia to finał festiwalu. Zapowiada się niezwykle interesująco, ze względu na wirtualny wernisaż najnowszej wystawy członków ZPFP zorganizowanej z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia, udziałowi Marcina Kostrzyńskiego "Marcina z lasu" i prosto z terenu Pawła Średzińskiego, któremu na sercu leży ochrona Puszczy Karpackiej oraz pokazy zdjęć finalistów i ogłoszenie wyników festiwalowego konkursu "Moje ulubione miejsce", będzie też podsumowanie tygodnia wydarzeń festiwalowych. 
 
Wydarzenia festiwalowe można oglądać na naszym kanale YouTube, na którym będzie prowadzona transmisja, zapraszamy do subskrypcji tego kanału: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg oraz obserwacji naszych aktualności na Facebookuhttps://www.facebook.com/ZPFPpl i strony festiwaluhttp://zpfp.pl/wizje-natury/2020.
W programie mogą nastąpić jeszcze zmiany dlatego zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji o Festiwalu w mediach Związku Polskich Fotografów Przyrody.
 
Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy

Partnerzy festiwalu: CANON Polska, Fotoforma, MZA Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsorzy festiwalu: Foto 7, Pracownia obrazu - Jerzy Łapiński, Biebrza Eco-Travel, Wydawnictwo Poznańskie, Artibo - Laboratorium Obrazu, SANSA EUROPE

Patroni medialni festiwalu: Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA, kwartalnik FOTOGRAFIA MASTERCLASS, miesięcznik DZIKIE ŻYCIE, miesięcznik popularnonaukowy WIEDZA I ŻYCIE

Organizacje przyrodnicze towarzyszące festiwalowi: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP), Nature First - międzynarodowy sojusz na rzecz odpowiedzialnej fotografii.

 

     Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego.

 

 

parent menu item not found: "130"