HeaderSearchForm

Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody

 
Z okazji 25-lecia działalności, Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.
Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, i zasługuje na naszą uwagę i ochronę. ZPFP po raz pierwszy organizuje otwarty konkurs fotografii przyrodniczej, aby zachęcić uczestników do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej.
Do konkursu „Dzikie, piękne, polskie” można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.
Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników i miłośniczek fotografii oraz ojczystej przyrody, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Mogą w nim wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie – zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież.
Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2020 roku. Szczegółowy regulamin konkursu wraz z instrukcją wysyłania zgłoszeń można pobrać ze strony ZPFP.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez ZPFP i partnerów Związku. Wyniki konkursu zostaną uroczyście ogłoszone podczas finału międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2020”, który odbędzie się w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie pod Warszawą 22 listopada 2020 (niedziela). W tym samym dniu odbędzie się wręczenie nagród.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2020
Ogłoszenie wyników: 22 listopada 2020, Festiwal Wizje Natury 2020
Do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Oświadczenie opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej 

Kodeks Etyczny ZPFP


Świętuj z nami 25-lecie ZPFP – weź udział w konkursie i promuj fotografię oraz piękno polskiej przyrody!
parent menu item not found: "130"