HeaderSearchForm

Plener w Lasach Janowskich

 
Wystawa o rezerwacie "Obary"
Z okazji 25-lecia ZPFP i 15-lecia Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP w dniach 31.01. - 02.02.2020, uczestniczyliśmy w plenerze ogólnopolskim zorganizowanym przez Okręg Roztoczańsko - Podkarpacki w Lasach Janowskich. W piątkowy wieczór wydarzenie otworzył wernisaż autorskiej wystawy Grzegorza Szkutnika pt. "Obary" przygotowanej z okazji 45. rocznicy utworzenia rezerwatu przyrody o tej nazwie. Otwarcie wystawy miało miejsce w Galerii Muzealnej mieszczącej się przy Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim. W trakcie trwania wernisażu autor opowiedział o samym rezerwacie przyrody Obary oraz o fotografowaniu na jego obszarze, zaprezentował również 3 pokazy multimedialne, których tematem była Puszcza Solska, Bieszczady oraz właśnie Obary. Całe wydarzenie zostało podsumowane zarówno przez Antoniego Florczaka (właściciela muzeum), a także przez Wiesława Lipca, Prezesa Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP.
 W plenerze i w muzeum
Główna część plenerowa odbyła się w sobotę i niedzielę, a spragnieni obcowania z naturą uczestnicy spędzali czas głównie w okolicach Porytowego Wzgórza w rezerwacie przyrody Lasy Lanowskie, na pobliskich  stawach rybnych oraz w rezerwacie przyrody Szklarnia. Osoby żądne wiedzy na temat historii fotografii skorzystały też z możliwości zwiedzenia Muzeum Fotografii Antoniego Florczaka, który ciekawie przedstawił historię fotografii i zaprezentował zbierane latami zabytkowe aparaty i akcesoria fotograficzne. Mogliśmy zobaczyć aparaty dwuobiektywowe, pierwsze aparaty służące do fotografii panoramicznej, a także posłuchać muzyki z patefonu, czy z albumu z pozytywką polifoniczną.
Kolejny wernisaż
W sobotnie popołudnie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy członków naszego Okręgu pt. "Zauroczeni naturą" w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie. Wystawa została wykonana wspólnie z  Roztoczańskim Parkiem Narodowym z okazji przypadającego w 2019 roku jubileuszu 15-lecia ZPFP OR-P i 45-lecia RPN. Do wystawy został przygotowany okolicznościowy katalog, którego wydanie dofinansowane zostało przez Nadleśnictwo Janów Lubelski. Wernisaż otworzył Wiesław Lipiec, Prezes ZPFP OR-P oraz Zastępca Nadleśniczego Pan Rafał Szkutnik. Pod koniec uroczystości Wiesław Lipiec otrzymał podziękowania i upominek od członków Okręgu za lata pracy na rzecz Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego ZPFP. Na wystawie można było zobaczyć prace następujących członków Okręgu: Roberta Bijasa, Andrzeja Blachy, Pauliny Brodzik, Bartosza Dubiela, Remigiusza Gmyza, Janusza Iwaszka, Dariusza Kwiatkowskiego, Bogusława Lebiedzińskiego, Marcina Lenarta, Wiesława Lipca, Pawła Marczakowskiego, Marka Nasiadki, Tomasza Olszewskiego, Stanisława Orłowskiego, Roberta Osipy, Wacława Padowskiego, Marka Piotrowskiego, Alicji Przybyszowskiej, Mariana Rogowskiego, Waldemara Siatki, Rafała Sieka, Michała Skałby, Grzegorza Szkutnika, Mirosława Teterycza, Inki Wieczeńskiej.
Po wernisażu, zebraliśmy się w sali konferencyjnej Ośrodka, aby obejrzeć pokazy multimedialne członków Okręgu oraz gości pleneru z innych okręgów. Zakończeniem dnia była impreza integracyjna. Dziękujemy wszystkim kolegom i koleżankom z Okręgu Mazowieckiego, Lubelskiego oraz sympatykom ZPFP za udział w uroczystościach, plenerze i za wspaniale spędzony czas.

Paulina Brodzik, Grzegorz Szkutnik
parent menu item not found: "130"