HeaderSearchForm

 

Konkurs Oznaki Wiosny

Kolejny konkurs kwartalny w naszym okręgu odbywał się pod hasłem „Oznaki wiosny” - przyjmowaliśmy zdjęcia zrobione od 21 marca do 21 czerwca.
Wpłynęło 41 fotografii, w głosowaniu wśród członków i członkiń Okręgu Mazowieckiego wyłoniono trzy nagrody i jedno wyróżnienie.
OznakiWiosny m1 JanekWojcicki 1200
Najwięcej głosówi Miejsce I otrzymała fotografia Jana Wójcickiego.
 

Pożegnanie Eli Zadory-Zuzelskiej

W czwartek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że odeszła Ela Zadora-Zuzelska. Jej pogrzeb odbędzie się w środę 30 czerwca o godz. 14:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (Plac Wolności 3) w Nieporęcie. Składamy wyrazy współczucia rodzinie, bliskim, przyjaciołom...
Graff 18-05 Gostomia 01 Ela-kadr sepia 1200
Była artystką plastykiem z licznymi sukcesami na koncie (odnośnik poniżej).
Od czerwca 2018 roku należała do Okręgu Mazowieckiego ZPFP, zaś zdjęcia przynosiły jej coraz więcej nagród oraz wyróżnień na konkursach międzynarodowych (lista na stronie autorskiej). W czasie spotkań okręgu w Warsztatcie prezentowała m.in. fotografie dębów rogalińskich, także w estetyce podczerwieni, suche kwiaty... Jej prace były intrygujące, czasami odróżniały się mocno od tego, co zwykle przedstawiamy na spotkaniach.

Czytaj więcej...

Ula Frydrych Fotografem Roku 2021

Po raz drugi Grand Prix i tytuł Fotografa Roku Jury przyznało Urszuli Frydrych
00 GRAND PRIX-Urszula-Frydrych--IM-318- pasek 1200
Więcej informacji o tym zdjęciu i wyniki konkursu można znaleźć w galerii
 

Wyniki konkursu na Fotografa Roku 2021 OM ZPFP

20 edycja naszego konkursu rozstrzygnięta!
Zapraszamy do galerii z nagrodzonymi oraz wyróżnionymi pracami.
OM FR 2021 index nagrodzone panorama 1080 1200

Konkurs Zima na Mazowszu

Konkurs wewnętrzny OM ZPFP 2021 przeprowadzony w kwietniu 2021 roku. Akceptowane były fotografie wykonane od 20.12.2020 do 20.03.2021 na Mazowszu.
Miejsce 1 - Urszula Frydrych: "Kwiczoł". Warszawa
Miejsce 1 Urszula Frydrych Kwiczoł opisy 1200
Miejsce 2 - Irek Graff: "Wodo-odbicie".
Miejsce 3 - Sławomir Kotara: "W okowach zimy"
 
 

Przyjęci 2020/2021

W drugim półroczu 2020 roku do Okręgu Mazowieckiego przyjęliśmy 5 nowych osób, a na pączatku 2021 nastpne dwie:
II połowa 2020:
Sławomir Kotara, Waldemar Sokołowski, Bogusław Lasocki, Wojciech Bronowski, Paweł Szadkowski (należał już do ZPFP w latach: 1995-2000),
I kwartał 2021:
Marcin Kamela, Paweł Skiba.
OM przyjeci 21-04 1200
Poniżej można zapoznać się z krótkimi prezentacjami, w ramach których autorzy przedstawiają kilka zdań o sobie i po jednej fotografii.

Czytaj więcej...

Zapis spotkania otwartego online

Zapis spotkania online z 22 kwietnia, w czasie którego m.in. zaprezentowaliśmy 7 osób przyjętych do nas w ciągu ostatnich miesięcy i przedstawiliśmy wyniki konkursu wewnętrzny OM "Zima na Mazowszu":
OM spot baner 21-04 online 1920 zimorodek

Czytaj więcej...

WN online 2021: Przyroda jest kobietą

Spotkanie online 30 marca w ramach Wizji Natury 2021: Przyroda jest kobietą czyli fotografki w dziczy.
W tym roku co miesiąc Zarząd Główny będzie zapraszać nas na spotkania i warsztaty online w ramach festiwalu Wizje Natury 2021. A skoro marzec jest Miesiącem Kobiet, będziemy rozmawiać o tym, czy fotografia przyrodnicza jest kobietą. Z jakimi problemami mierzą się fotografki w zasiadkach? Czego się boją i jak sobie z tym radzą? Swoimi doświadczeniami podzielą się Agnieszka Bilińska, Adriana Bogdanowska i Katarzyna Gubrynowicz, rozmowę poprowadzi Paulina Surniak.
Spotkanie zilustrują zdjęcia autorstwa licznych członkiń ZPFP. Zapraszamy!
ZPFP Przyroda jest kobieta

Wspólny Las - plener rozproszony ZPFP 21.03

Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji Wspólny Las.
W Międzynarodowym Dniu Lasów (21 marca 2021) wszystkich chętnych członków ZPFP oraz innych zainteresowanych zapraszamy do udziału w leśnym plenerze fotograficznym w rejonie miejsca swojego zamieszkania. Będzie to plener rozproszony ZPFP!
ZPFP - plener rozproszony 21-03-21

Wystawa Małgosi Bruj w Muzeum Ziemi

Zapraszamy na wystawę Małgosi Bruj "Magiczne chwile (nie)codzienności", którą oglądać można od jutra czyli od niedzieli 28 lutego w Muzeum Ziemi PAN.
„Magiczne chwile (nie)codzienności”
Wystawa pokazuje moje zainteresowanie i fascynację przyrodą gór południowego pogranicza Polski. Zdjęcia przedstawiają krajobrazy, budowę geologiczną i rzeźbę Sudetów oraz Beskidów. Większość zdjęć wykonałam w Górach Stołowych. Występują tu obok siebie rozmaite skały, wykazujące zróżnicowaną odporność na procesy wietrzenia i erozji. Na fotografiach przedstawione zostały formy skalne, takie jak labirynty (np. Błędne Skały), progi skalne czy pojedyncze skałki w kształcie grzybów.
Małgorzata Bruj
 
Plakat-768x1098-MZ-MBruj

Ekspozycja:
od poniedziałku do piątku: 9:00 – 16:00
(ceny biletów: normalny – 8 zł, ulgowy – 6 zł)
w niedziele: 10:00 – 16:00 (WSTĘP WOLNY)

Aktualne informacje szczegółowe są dostępne pod linkiem:

Film Mirona o KPNie z góry

Zachęcamy do obejrzenia filmu, zrealizowanego przez kolegę z naszego okręgu Mirona Bogackiego:
"Kampinos przelotnie..."
To jest zbiór ujęć lotniczych z Kampinoskiego Parku Narodowego, wykonanych w zeszłym roku.
Miron Bogacki film KPN kadr
Więcej zdjęć i filmów:
https://filmyzpowietrza.pl

Laureatki i laureaci konkursu ZPFP z OM

W trakcie pierwszego dnia festiwalu Wizje Natury 2020 online ogłoszono wyniki konkursu na Fotografa Roku ZPFP. Jedenaście prac członkiń i członków naszego okręgu znalazło się w jego finale, w tym aż trzy Kasi Ciesielskiej-Faber. Gratulujemy wszystkim, zwłaszcza za II Miejsce (Kasia Ciesielska-Faber) i III Miejsce (Urszula Frydrych) oraz III Miejsce wśród Ptaków (Monika Hürlimann). Przybliżamy te prace wraz z komentarzami autorek i autorów.

Ogłoszenie wyników, prezentacja zdjęć, komentarze autorów i jurorów:
https://youtu.be/qoBaGOuXQuA?t=7457

Galeria prezentująca wszystkie prace zakwalifikowane do finału:
www.facebook.com/media/set/?vanity=ZPFPpl&set=a.3884193238280088


ZPFP FR-20 OM 02 CiesielskaFK 1200
 

Na początek fotografia, za którą nasza koleżanka z Londynu już otrzymała u nas Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności.
Więcej zdjęć z opisami poniżej

Czytaj więcej...

Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020 ONLINE

WN-2020-online-baner
Z powodu wprowadzenia obostrzeń sanitarnych na terenie całego kraju, podjęta została decyzja by przenieść nasz coroczny Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury w całości do świata wirtualnego. 
W tej trudnej rzeczywistości, internet staje się jedynym miejscem na podtrzymanie kontaktu z Państwem, z Publicznością Festiwalową. Podjęto decyzję by z tej szansy skorzystać i zamiast go odwoływać, po prostu przenieść nasz coroczny Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z Izabelina do świata wirtualnego. To skok na głęboką wodę, zwłaszcza, że zamiast dwóch dni, postanowiliśmy przygotować aż cały tydzień festiwalowych atrakcji!

Czytaj więcej...

Relacja z pleneru koło Kuligowa nad Bugiem 19.09.2020r.

01 Mariusz Lewandowski
Prognozy pogody na sobotę 19 września przewidywały mglisty i chłodny poranek. Podjęliśmy szybką decyzję o wyjeździe raniutko nad Bug. Już jak podjeżdżaliśmy na parking, mieliśmy obawy, czy oby ta mgła nie będzie zbyt gęsta. Nie była. Pozwoliła nam cieszyć się budzącą się przyrodą, a przy okazji zrobiliśmy kilka zdjęć.
Mariusz Lewandowski
Poniżej kilka zdjęć z pleneru

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny na 25-lecie ZPFP

Uwaga ! Konkurs dla fotografów nie należących do ZPFP. Z okazji 25-lecia swojej działalności Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), zaprasza do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej: "Dzikie, piękne, polskie". Konkurs jest skierowany zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, do pełnoletnich i niepełnoletnich. Zgłosić można maksymalnie 3 zdjęcia przedstawiające przyrodę Polski. Termin nadsyłania zdjęć upływa 30 września 2020 roku!
baner-konkurs-dpp www-1200px
parent menu item not found: "130"