HeaderSearchForm

O nas

ZPFP w 2020 roku świętowało 25 lat swego istnienia. Liczy około 480 pasjonatów fotografii przyrodniczej, zrzeszonych w 13 okręgach, spośród których największy jest mazowiecki (nieco ponad 110 członków), który właśnie świętował swoje 25-lecie na spotkaniu specjalnym 8 października 2021 roku.

Do związku należeć może każdy fotografujący, bez względu na wykonywany zawód, wykształcenie, miejsce zamieszkania itp. Osoby poniżej 15 roku życia muszą mieć zgodę rodziców, by do nas przystąpić.
W dziale Informacje zamieszczamy dla kandydatów wszystkie ważne informacje na temat warunków i procedury przyjmowania.

Okręg Mazowiecki organizuje spotkania, wystawy, plenery oraz wewnętrzny konkurs na Fotografa Roku, którego efekty prezentujemy zwykle wczesną wiosną na wystawie w warszawskim Muzeum Ziemi PAN. W 2020 roku zrobiliśmy to wirtualnie na naszej stronie i profilu na facebooku.
Okręg Mazowiecki Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzesza głównie fotografki i fotografów z województwa mazowieckiego, ale jest też wśród nas kilka osób mieszkających za granicą. Członkowie OM mają na swoim koncie wiele publikacji, wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz nagród w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.
Przed wybuchem pandemii, członkinie i członkowie okręgu spotykali się regularnie na krótkich plenerach, a co miesiąc organizowali spotkanie, na którym można było obejrzeć ciekawe zdjęcia, pochwalić się swoimi kadrami, podyskutować o nich, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wziąć udział w konkursie kwartalnym czy innej działalności okręgu. Obecnie działalność odbywa się głównie w formie online, także w ramach zamkniętej grupy okręgowej.
ZPFP przywiązuje dużą wagę do zasad etycznych w fotografii, zebranych w 2004 roku w Kodeksie Etycznym ZPFP. Od 15 lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury z otwartym konkursem pokazów zdjęć przyrodniczych. Natomiast od 2002 roku konkurs wewnętrzny na fotografie roku.

Zapraszamy!
Kanał Youtube OM ZPFP
Facebook OM ZPFP
parent menu item not found: "130"