HeaderSearchForm

PRZEWODNIK PO KONKURSACH
 
Członkowie ZPFP z sukcesami startują w międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. Aby ułatwić Wam pierwsze kroki w tych prestiżowych zmaganiach przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po najbardziej znanych i renomowanych konkursach. Życzymy powodzenia! 
 
 

Dzikie, piękne, polskie! Otwarty konkurs fotograficzny z okazji 25-lecia Związku Polskich Fotografów Przyrody

 
Z okazji 25-lecia działalności, Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) zaprasza do udziału w otwartym ogólnopolskim konkursie fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem.
Polska dzika przyroda jest wyjątkowo piękna i różnorodna, i zasługuje na naszą uwagę i ochronę. ZPFP po raz pierwszy organizuje otwarty konkurs fotografii przyrodniczej, aby zachęcić uczestników do jej uważnego obserwowania i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej.

Czytaj więcej...

Wildlife Photographer of the Year

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/wpy.jpgOrganizowany od 1965 roku prestiżowy konkurs Wildlife Photographer of the Year to prawdziwe Oscary fotografii przyrodniczej. Jak piszą organizatorzy: WPY wykorzystuje fotografię by kwestionować nasze postrzeganie świata natury, pomagać w promocji zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody. Celebruje bioróżnorodność, ewolucję i początki życia by inspirować większe zrozumienie natury. Opowiada się za etyczną fotografią przyrodniczą. Oznacza to, że popiera wierne przedstawianie świata natury wolne od nadmiernej manipulacji cyfrowej i uczciwe opisy oraz całkowity szacunek dla zwierząt i ich środowiska.      

Czytaj więcej...

GDT European Wildlife Photographer of the Year

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/GDT.jpgGDT zaprasza do konkursu profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy stawiają sobie za cel promocję wysokiej jakości i specyficznego stylu europejskiej fotografii przyrodniczej poprzez doskonałe zdjęcia przyrody z Europy i całego świata. Promują także zwiększanie świadomości o przyrodzie oraz jej ochronę poprzez fotografię.   
 

Czytaj więcej...

Memorial Maria Luisa

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/memluisa.jpg
 Memorial Maria Luisa to jeden z największych konkursów fotografii górskiej na świecie. Organizują go przyjaciele Marii Luisy Alvarez - alpinistki, która zginęła tragicznie 18 listopada 1990 roku. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zgłosić zdjęcia o tematyce górskiej, szeroko pojętym świecie natury lub przygodzie (Mountain, Nature and Adventure).
W najnowszej 29. edycji międzynarodowego konkursu "Memorial Maria Luisa" przyznano główne nagrody w 15. kategoriach, w tym szeroko pojęty świat natury, góry, wspinanie, sporty ekstremalne.
 

Czytaj więcej...

Society of International Nature & Wildlife Photographers

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/sinwpheader.jpgBrytyjskie stowarzyszenie Society of International Nature & Wildlife Photographers organizuje dwa konkursy.
Bird Photographer of the Year 2019 in aid of RSPB to otwarty konkurs, który wspomaga działanie organizacji The Royal Society for the Protection of Birds (RSPB) zajmującej się ochroną ptaków.

Czytaj więcej...

NATURE'S BEST Windland Smith Rice International Awards

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/naturesbest21.jpgKonkurs ten organizuje amerykański magazyn Nature's Best Photography. Zwycięskie fotografie zawisną na prestiżowej wystawie w Smithsonian's National Museum of Natural History w Waszyngtonie. Aby zgłosić zdjęcia do konkursu należy zalogować się na stronie internetowej.
Kategorie (w edycji 2019):
Parki Narodowe USA
Backyards (czyli dzika przyroda w naszych parkach, ogrodach itp.)

Czytaj więcej...

BigPicture: Natural World Photography Competition

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/bigpicture-ugmxrqfkcjvcgkrsjczbp0m5vrqcguw1.jpgFotografowie z całego świata nadsyłają zdjęcia ilustrujące cudowną bioróżnorodność naszej planety i inspirujące do jej ochrony. Zwycięskie zdjęcia są wystawiane w jednej z najbardziej prestiżowych instytucji naukowych na świecie w San Francisco.
 
 

Czytaj więcej...

Nature Photographer of the Year

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/nature_photographer_of_the_year_contest.jpgNature Photographer of the Year to konkurs, który główny nacisk kładzie na kunszt fotografii przyrodniczej. Zwycięzcy są ogłaszani podczas festiwalu Nature Talks Photo Festival, który odbywa się w listopadzie w Holandii. Zwycięskie fotografie zostaną również zaprezentowane na objazdowej wystawie w Holandii i Belgii.
 
 
 

Czytaj więcej...

ZNFS Magical Nature

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/wp7e848f96_06.jpgKonkurs słoweńskiego odpowiednika ZPFP jest otwarty zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów z całego świata. Jak piszą organizatorzy, celem konkursu jest pokazanie i promowanie nieznanych cudów i piękna Natury, jej oszałamiającej różnorodności tak, aby ludzie lepiej ją zrozumieli i docenili - fotografia przyrodnicza może być tu potężnym narzędziem. Zwycięskie zdjęcia są prezentowane na wystawie, która jeździ po całej Słowenii, a dodatkowym upominkiem jest pokonkursowy album, który otrzymują wszyscy uczestnicy.

Czytaj więcej...

The Comedy Wildlife Photography Awards

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/comedywildlife-1.jpgBezpretensjonalny, radosny, lekki, pozytywny, a przy okazji wspiera organizację Born Free - taki jest konkurs Comedy Wildlife, którego tematem są dzikie zwierzęta uchwycone w zabawnych sytuacjach. Przeglądnij swoje zdjęcia jeszcze raz, może zwierzak uchwycony w tej szalonej pozycji, z dziwną miną, to właśnie fotografia na ten konkurs? Poza nagrodami zwycięzcy mają szansę na olbrzymią widoczność w sieci - o tym konkursie mówią stacje telewizyjne i portale internetowe na całym świecie! W końcu kto nie lubi się pośmiać?
 
 

Czytaj więcej...

Bird Photographer of the Year

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/bpoty-website-logo.jpgBird Photographer of the Year celebruje artystyczną fotografię ptaków i promuje ich ochronę wspierając British Trust for Ornithology. Zwycięskie fotografie pojawią się na pokonkursowej wystawie oraz w albumie.

Czytaj więcej...

Oasis PhotoContest

280px logo Header-Photocontest-2018 2 
Oasis PhotoContest to międzynarodowy konkurs fotograficzny organizowany przez włoski magazyn podróżniczy OASIS.
 

Czytaj więcej...

International Garden Photographer of the Year

http://zpfp.pl/images/artykuly/2019/konkursy/igpoty.jpgIGPOTY to największy na świecie konkurs i wystawa, których tematem jest fotografia botaniczna. Wbrew pozorom nie chodzi jedynie o fotografię ogrodową. Wśród kategorii otwartych, także fotografowie dzikiej przyrody mają w czym wybierać: Piękno Roślin (The Beauty of Plants), Dzikie Kwietne Krajobrazy (Wildlflower Landscapes), Drzewa, Gaje i Lasy (Trees, Woods & Forests), Oddychające Przestrzenie (Breathing Spaces), Dzika Przyroda w Ogrodzie (Wildlife in the Garden) i Rośliny i Planeta (Plants & Planet), z której 50% dochodu pomoże organizacji WeForest sadzącej drzewa. 13. edycja konkursu właśnie trwa!

Czytaj więcej...

parent menu item not found: "130"