Toruńskie Pierniki Kopernik Sponsorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023.
Historia Fabryki Cukierniczej Kopernik to historia ludzi, którzy ją tworzyli. Zaczyna się ona ponad 250 lat temu w Toruniu, kiedy to Jan Weese zostaje właścicielem warsztatu piernikarskiego i rozpoczyna budowę rodzinnej firmy produkującej Toruńskie Pierniki.
W związku z dynamicznym rozwojem i coraz większym popytem na swoje produkty, firma buduje fabrykę w samym sercu Toruńskiej Starówki.
W okresie międzywojnia było to jedno z największych przedsiębiorstw na Pomorzu. W czasie II Wojny Światowej fabryka uległa zniszczeniu, a większość urządzeń została wywieziona do Niemiec. Receptury oraz metody wypieku przetrwały wraz z ludźmi, którzy przed wojną tworzyli firmę, a po wojnie ciężką pracą odbudowali fabrykę i wznowili produkcję.
W trudnych czasach PRL, pomimo nacjonalizacji, załoga kontynuuje tradycje toruńskiego piernikarstwa. W 1982 roku z ich inicjatywy fabryka powraca do samodzielności.
Jako pierwszy zakład cukierniczy w Polsce firma została przekształcona w spółkę akcyjną pracowników, przyjmując obecną nazwę Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.
Historia Fabryki Cukierniczej Kopernik potwierdza, że ludzie byli i są najważniejszym kapitałem i sercem firmy. Od ponad 250 lat, począwszy od warsztatu piernikarskiego, przez kolejne fabryki, meandry wojny, czas PRL-u aż do dziś, dzięki nim została zachowana ciągłość i tradycyjne receptury wypieku Jedynych Prawdziwych, Toruńskich Pierników.
XIX Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2023 odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2023. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Festiwal przyjmie wersję hybrydową: stacjonarną oraz online.
Na spotkanie stacjonarne zapraszamy do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C.
Transmisję online będzie można śledzić na kanale YT: https://www.youtube.com/channel/UCD3JeyI0-eZFF5q-_i4A_Mg
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.
Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy