HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Jerzy Dolata

phoca thumb m WizjeNatury2014-Jerzy Dolata-23

Jerzy Dolata - fotografuje od dziecka. Członek ZPFP od 8 lat. Od 7 lat prezes OW ZPFP. W 2008 Fotograf roku ZPFP. Wielokrotnie nagradzany na festiwalu Wizje Natury oraz w kategoriach kolejnych edycji Fotografa Roku. W 2013 roku na festiwalach "Wizje Natury" i "Sztuka Natury" za pokaz "Nocne rozmowy" otrzymał Grand Prix .

Jak sam o swojej fotografii mówi, ma wielkie szczęście, że może pozwolić sobie na fotografowanie tego, co lubi i jak lubi. Kiedyś fotograf reklamowy z zawodu, dziś sam wybiera sobie tematy i swoje projekty realizuje nie przejmując się niczyim zdaniem. Czy to dobrze wpływa na jego twórczość? Trudno powiedzieć. Nie da się jednak zaprzeczyć, że brak barier jest jednym z charakterystycznych elementów jego fotografii. Nie interesuje go gatunkowa poprawność i katalogowe zaliczanie kolejnych gatunków lub krain. W fotografii przyrodniczej skupia się bardziej na aspekcie estetycznym, nastoju i skojarzeniach. Lubi formalne zabawy z obrazem. Często zaskakuje nietypowym tematem i sposobem patrzenia. Jego inne niż typowo "botaniczne" podejście do przyrody każe nam zwrócić uwagę na to, że fotografia przyrodnicza może być także dziedziną sztuki. Sam jednak oburza się, gdy ktoś nazywa go artystą.

Jerzy jest nie tylko jurorem konkursu prezentacji multimedialnych, ale także gościem tegorocznych Wizji Natury. Na festiwalu obiecał pokazać zupełnie nowe projekty, nad którymi aktualnie pracuje.

parent menu item not found: "130"