HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Wiedza i Życie

wiedza i zycieNajstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy, ukazujący się od 1926 r.

Łączy solidną, niemal 90-letnią tradycję z nowoczesnym podejściem do upowszechniania osiągnięć nauki. Prostym, przystępnym językiem pisze o tym, co dzieje się w najważniejszych laboratoriach w Polsce i na świecie. W zrozumiały sposób prezentuje informacje o nowoczesnych technologiach i nowościach w poszczególnych dziedzinach nauki (matematyka, chemia, fizyka, astronomia, elektronika, informatyka). Autorami są dziennikarze popularnonaukowi, specjaliści w swoich dziedzinach. „Wiedza i Życie” jest na bieżąco z nowinkami technicznymi, informuje o ciekawych wydarzeniach związanych z nauką i edukacją, prezentuje ciekawostki i wyjątkowe zjawiska, a wszystko jest ilustrowane atrakcyjnymi zdjęciami.
Od 2005 r. ukazuje się także kwartalnik „Wiedza i Życie. Inne Oblicza Historii” – Numer Specjalny o tematyce historycznej, skierowany do wszystkich miłośników przeszłości, ukazywanej w różnych aspektach – także tych kontrowersyjnych i nie zawsze wygodnych.


Informacja o festiwalu Wizje Natury 2014 ukaże się w listopadowym numerze miesięcznika. W tym wydaniu także: Bomba mikrobiologiczna, Tropikalne giganty, Pazury we krwi, Sztuka porządkowania chaosu, Pożegnanie z lodem, Bizantyjska krucjata, DNA Czarnej Śmierci, Rozbłyski gamma.

Wiedza i Życie

parent menu item not found: "130"