HeaderSearchForm

  • XI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Łukasz Łukasik - Wizje Natury 2015

Przygodę z fotografią przyrodniczą, która okazała się trwającą już ponad 20 lat życiową pasją, rozpoczął zainspirowany przez Leszka Krzysztofa Sawickiego – późniejszego założyciela i prezesa Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Tak zaczęło się ciągłe poszukiwanie tematów, wędrówki po lesie, zasiadki nad wodą, brodzenie w bagnach i odkrywanie świata dzikiej przyrody…
Kolejne źródło inspiracji i otwarcie oczu na zaczarowaną przyrodę bagien biebrzańskich zafundowali mu inni znakomici fotografowie przyrody – bracia, Grzegorz i Tomasz Kłosowscy, autorzy wielu albumów o tej wyjątkowo cennej części Polski.
Pierwsze swoje zdjęcia Łukasz publikował między innymi w "Przyrodzie Polskiej" i „Parkach Narodowych”. Publikacja fotografii na łamach czasopism stała się początkiem przygody dziennikarskiej oraz współpracy z takimi magazynami, jak: „Las Polski”, "Ptaki Polski", "Fotonatura", "Echa Leśne" i inne.
Za największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej Łukasz uważa zdobycie nagrody im. Adama Loreta w konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Zdjęcia publikuje również w albumach, książkach, przewodnikach i kalendarzach. W swoim dorobku ma kilka wystaw autorskich, a także wiele wystaw zbiorowych. Od 1995 roku jest członkiem założonego przez Leszka Krzysztofa Sawickiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). W latach 2010-2012 pełnił funkcję prezesa Zarządu Głównego ZPFP.
Jak sam mówi: ”Fotografia przyrodnicza stała się dla mnie sposobem na życie – pasją, której poświęcam każdą wolną chwilę. Niezliczone godziny spędzone w ukryciach nad wodą, na bagnach, w lesie, na obrzeżach pól i łąk owocują wieloma spotkaniami z przyrodą, a każde to spotkanie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i pozostawia niezapomniane emocje i wrażenia… oraz oczywiście zdjęcia.”
 
 
parent menu item not found: "130"