HeaderSearchForm

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

WARSZTATY FOTOGRAFII PRZYRODY

17 listopada 2017 godz. 18:00 ul. Spokojna 13 Warszawa, Zespół Szkół Fototechnicznych 
Po raz kolejny Fotoforma partner Festiwalu Wizje Natury zaprasza fanów i miłośników fotografii przyrody na wyjątkowe warsztaty z popularnymi fotografami przyrody. W tym roku warsztaty poprowadzi Ireneusz Graff.
Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Wizje Natury 2017  - http://zpfp.pl/wizje-natury
Warsztaty są bezpłatne, jednak jest ograniczona liczba miejsc. Zapraszamy do rejestracji pod adresem: www.fotoforma.pl/wizjenatury.  
Na wszystkich uczestników czekają kupony o wartości 50 pln na zakupy w fotoforma.pl oraz kawa i ciastka!
 
 Opis warsztatów:
 Kompozycja obrazu fotograficznego w teorii i praktyce:
"W poszukiwaniu idealnego kadru"
Kompozycja obrazu fotograficznego w teorii i praktyce:
Zasady (i antyzasady), przykłady (i antyprzykłady), porady (i zapytania).
Sięgniemy do najlepszej książki na ten temat czyli „Elementy kompozycji fotograficznej” Witolda Dederki, której reedycja („O kompozycji w fotografii”) ukazała się w tym roku. Zastanowimy się, czy zasady opisane w niej ponad pół wieku temu nadal obowiązują. Czy coś się zmieniło od tego czasu?
 
"Jak to zrobiłem w 10 odsłonach"
Prezentując niektóre zdjęcia czasami słyszymy pytania typu: „ale jak to zrobiłeś dokładnie?”
Autor wybierze 10 takich zdjęć i wyjaśni dokładnie, jak powstały. Zwróci uwagę na twórcze wykorzystanie obiektywów i różnych funkcji nowoczesnego sprzętu fotograficznego. Pojawią się tu też bardziej zaawansowane techniki (np. wielokrotna ekspozycja, nocna fotografia gwiazd).
Autor prelekcji zaprezentuje również swoje autorskie diaporamy (krótkie udźwiękowione pokazy zdjęć) i animacje poklatkowe. Będzie też konkurs dla… uważnych uczestników warsztatów. 
 
Warsztaty przeznaczone dla wszystkich pasjonatów fotografii – zarówno początkujących jak i bardziej zaawansowanych.
 
 
Ireneusz Graff
Fotograf, nauczyciel, grafik, twórca prezentacji multimedialnych. Organizator plenerów, wystaw, konkursów, festiwali fotografii przyrodniczej, między innymi główny pomysłodawca i twórca festiwali Wizje Natury i Foto Natura ZPFP oraz dyrektor edycji do 2007 roku.

Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) w latach: 1999-2004, Prezes ZPFP od 2004 do 2007 r. Przedstawiciel tego stowarzyszenia w Radzie Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP do 2007 r. Obecnie Członek Honorowy ZPFP. Główny pomysłodawca i współtwórca: Kodeksu Etycznego ZPFP uchwalonego w 2004 r. oraz Konkursu na Fotografa Roku ZPFP.

Autor licznych publikacji o tematyce fotograficznej, przyrodniczej i podróżniczej; juror wielu konkursów, m.in. "Ekologii w obiektywie" i "Wielkiego Konkursu National Geographic". Autor 6 wystaw fotograficznych autorskich, uczestnik ponad 30 grupowych. Gość kilku międzynarodowych festiwali fotografii, m.in. we Włoszech: Fantadia w Asolo w 2009 i Dia Sotto le Stelle w Busto Arsizio koło Mediolanu, gdzie pokazy oglądało ok. tysiąca widzów w 2008 roku i 1400 (!) dwa lata później.

Popularyzator i realizator udźwiękowionych pokazów zdjęć oraz diaporam, w tym wielokrotnie nagradzanej diaporamy: "Dead ? Alive" (m.in. Grand Prix najstarszego festiwalu diaporamy w E’pinal we Francji), a także zestawu kilkunastu pokazów ZPFP prezentowanych m.in. w polskim pawilonie na EXPO w Japonii.
Organizator i wykładowca blisko 80 edycji kursów fotograficznych stacjonarnych, korespondencyjnych lub plenerowych realizowanych od 2004 roku w ramach własnego projektu Fotokursownia oraz dla innych podmiotów.

Miłośnik bluesa i jazzu. Menadżer muzyczny i wydawca płyt Magdy Piskorczyk: Afro Groove, Mahalia, Magda Live.
www.facebook.com/irekfotograff/
www.facebook.com/fotokursownia/
Podczas warsztatów zapewniamy bufet kawowy (ciastka i kawa). Warsztaty odbędą się w szkole przy ul. Spokojnej 13 w Warszawie - http://fotospokojna.com/kontakt
 
 
 
parent menu item not found: "130"