HeaderSearchForm

  • XIV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury - banner

Wyniki Konkursu Pokazów Multimedialnych "Wizje Natury 2018"

 
Podczas Międzynarodowego Festiwalu w Izabelinie 17-18 listopada 2018 roku ogłoszone zostały wyniki otwartego konkurs Pokazów Multimedialnych „Wizje Natury 2018”.  Jest to, tradycyjnie już organizowany, konkurs krótkich prezentacji i diaporam opartych na autorskim połączeniu obrazów i muzyki w nierozerwalną całość. Nagrody i wyróżnienia w tym konkursie przyznało Jury w składzie: Małgorzata Książkiewicz – przewodnicząca Jury, Grzegorz Okołów – członek Jury, Karol Woźniakowski – członek Jury. Dodatkową nagrodę wybrała licznie zgromadzona publiczność, sposród wszystkich 27 wyświetlonych pokazów.
--------------------------------------
01-grandprix-nagrodapublicznosci-przemyslaw-josko
GRAND PRIX i Nagroda Publiczności - Przemysław Jośko „Ciemna strona Bałtyku”
Przemysław Jośko. Członek ZPFP. Rok urodzenia 1977. Od wielu lat jestem nieustannie zafascynowany fotografią przyrody i ludzi. W przyrodzie najbardziej lubię fotografować naturalny krajobraz, ponieważ jest nieskończony, nie da się go dotknąć, zaaranżować, poprawić, przywabić, bywa bardzo dynamiczny, a odpowiednią szatę lub formę przybiera raz na kilka miesięcy lub lat. Zamknięcie go w ciekawym kadrze daje mi dużo satysfakcji. Uwielbiam zimę, góry, wiatr, śnieżyce, mróz, morskie fale, burze, stare drzewa. Lubię być blisko przyrody, żywiołów, patrzeć na nie, czuć i fotografować.
W fotografii ludzi znajduję coś zupełnie innego, ale równie fascynującego – emocje, uśmiechy, wzruszenia, inny rodzaj piękna. W swoich zdjęciach często łączę oba światy – człowieka i przyrodę. Fotografowanie ludzi w naturalnych warunkach, w krajobrazie, który tak lubię to dla mnie wyjątkowa przyjemność.
Mam na swoim koncie zdjęcia, które zostały docenione i takie, z których sam jestem zadowolony, jednak czuję, że najlepsze jeszcze przede mną. Głowę mam wypełnioną pomysłami, ale czekam też z ciekawością na to co podsunie mi sama przyroda.-
--------------------------------------
02-1miejsce-anna-jedra-wojciechowska
1 miejsce - Anna Jędra-Wojciechowska „Nasz kawałek świata”
04-3miejsce-anna-jedra-wojciechowska
oraz 3 miejsce „Czerwona ziemia”
Anna Jędra-Wojciechowska. Urodzona w 1964 r., zamieszkała w Krakowie, z wykształcenia biolog, z zawodu tłumacz jęz. niemieckiego. 
Fotografia to hobby, ogromna przyjemność, której oddaję się od ponad 20 lat. Pasjonuje mnie przede wszystkim fotografia przyrodnicza – podglądanie małych zwierząt, które w wielu ludziach budzą lęk i obrzydzenie, oraz utrwalanie ich na kliszy, a także prezentacja roślin w nieco odrealniony sposób. Większość zdjęć powstaje na plenerach odbywających się w różnych miejscach kraju, przede wszystkim we wschodniej Polsce, gdzie oprócz obiektów przyrodniczych fotografuję także motywy etnograficzne.
Jej wielką pasją są też podróże do krajów azjatyckich, w których głównym tematem zdjąć są ludzie, ich zwyczaje i sposób życia.
Członkini Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureatka wielu konkursów ZPFP, dwukrotnie wyróżniona w konkursie międzynarodowym "Glanzlichter 2011, 2012" (Niemcy).
Od wielu lat podróżuje i fotografuje wraz z mężem, a z powstających podczas podróży zdjęć tworzą ciekawe diaporamy, które zostały docenione w licznych konkursach, m.in I miejsce w konkursie diaporam „Wizje Natury” 2006 w kategorii diaporam zagranicznych za diaporamę „Stworzenie świata”, II miejsce w konkursie „Wizje Natury” 2007 za diaporamę „We dwoje”. Brązowy medal w VII Ogólnopolskim Festiwalu Diaporam Cyfrowych za diaporamę "I Wish You to Be Free" oraz medal ZKP za diaporamę "Wiatrem rzeźbione, słońcem spalone", Szczecin 2012,
Złoty medal Fotoklubu RP za diaporamę "I Wish You to Be Free" oraz tytuł "Najlepszy autor salonu FIAP", Szczecin 2012.
Własna strona internetowa http://www.naturphoto.pl 
03-2miejsce-katarzyna-gubrynowicz
2 miejsce - Katarzyna Gubrynowicz „Film polski"
Katarzyna Gubrynowicz. Artystka grafik, fotograf. Laureatka wielu konkursów artystycznych, m.in. dwukrotna laureatka pokazów multimedialnych w Izabelinie – w roku 2009 i 2016. W latach 2013-2016 prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody. W swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim ukazywaniem piękna dzikiej przyrody w Polsce i za granicą.
--------------------------------------
05-wyroznienie-agnieszkawlodzimierz- bilinscy
Wyróżnienie - Agnieszka i Włodzimierz Bilińscy „Bałtyk i baletnice”
Agnieszka i Włodzimierz Bilińscy. Oboje rok urodzenia 1961, członkowie założyciele ZPFP.
Wspólne osiągnięcia: W sumie około 40 autorskich albumów fotograficznych: o Polsce, Bieszczadach, Kaszubach, Mazowszu, Tatrach itd., książek o przyrodzie dla dzieci oraz album „Bałtyk – morze o wielu obliczach”. Diaporamy to nasza nowa przygoda i wyzwanie.
Zainteresowania: fotografia przyrodnicza i podróżnicza.
--------------------------------------
06-wyroznienie-pawel-wrona
Wyróżnienie - Paweł Wrona „Szarak”
Paweł Wrona. Rocznik 1981. Fotografią przyrodniczą zainteresowałem się w szkole podstawowej, gdy w moje ręce trafił przepiękny album "Wśród trzcin i wód" Włodzimierza Puchalskiego. Jedna z czterech serii "zielonej serii" pioniera polskiej fotografii przyrodniczej tak mnie zafascynowała, iż sam jako miłośnik przyrody zapragnąłem rejestrować ją na kliszy fotograficznej. Pierwszym aparatem, który trafił w moje ręce był kupiony w komisie Zenit 12XP i tak to się zaczęło ... Fotografuję przyrodę głównie w okolocach Tarnowa, gdzie mieszkam. Tematyka moich prac jest dość różna począwszy od krajobrazów a skończywszy na fotosnajperce. Zawsze staram się, aby uczucia, które towarzyszą mi podczsa robienia danego zdjęcia mógł odczuć również jego dobiorca. Od 2013 roku jestem członkiem Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
--------------------------------------
07-wyroznienie-tomasz-baldyga
Wyróżnienie - Tomasz Bałdyga „Las”
Tomasz Bałdyga. Członek Okręgu Warmińsko-Mazurskiego ZPFP - Fotografuję od ponad 10 lat. Moją największą pasją są ptaki, las a w nim jelenie:). Zawodowo zajmuję się ochroną przyrody. Mieszkam w Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Czasem maluję i rysuję, oczywiście przyrodę.
Tomek zdobył przed dwoma laty Grand Prix tego konkursu oraz Nagrodę Publiczności.
---------------------------------------
---------------------------------------
 
 
parent menu item not found: "130"